Fotografia ślubna – jakie elementy wchodzą w jej skład?

  • 14.06.2018, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Fotografia ślubna – jakie elementy wchodzą w jej skład?
Fotografia ślubna to bardzo specyficzna oraz wymagająca dziedzina fotografii, która zajmuje się wykonywaniem zdjęć podczas ślubu i wesela. Wbrew jednak pozorom nie obejmuje ona jednak wyłącznie fotografowania ceremonii zaślubin oraz zabawy weselnej. W poczet fotografii ślubnej zaliczyć można bowiem także inne, nie mniej ważne, elementy. Jakie – o tym powiemy poniżej.

Fotografia ślubna – sesja narzeczeńska

Wielu przyszłych nowożeńców pragnie uwiecznić na pamiątkowych fotografiach nie tylko ten najważniejszy i pierwszy zarazem dzień ich wspólnego życia. Okres narzeczeństwa jest bowiem nie mniej ważny, a dla wielu par także ważniejszy od dnia ślubu. W końcu to w okresie przed ślubem poznajemy się oraz podejmujemy pierwsze wspólne decyzje odnośnie naszego życia. Powiedzenie sobie sakramentalnego „tak” przed ołtarzem jedynie pieczętuje oraz legalizuje nasz związek.

Warto więc także okresowi narzeczeńskiemu nadać odpowiednią oprawę oraz uwiecznić go na pamiątkowych zdjęciach. Temu właśnie służy sesja narzeczeńska, która również jest częścią fotografii ślubnej. Sesja zdjęciowa wykonana na kilka miesięcy przed ślubem pozwala nam także lepiej poznać umiejętności fotografa, „zaprzyjaźnić się” z obiektywem oraz odpowiednio celebrować czas, kiedy jesteśmy jeszcze parą narzeczonych. Sesja narzeczeńska to wyjątkowa pamiątka oraz fantastyczny wstęp, który powinien znaleźć się w każdym kompletnym albumie ślubnym.

Fotografia ślubna – sesja podczas ślubnych przygotowań

Warto wiedzieć, że nie każdy fotograf zaproponuje nam wykonanie pamiątkowych zdjęć także podczas ślubnych przygotowań. Usługi niektórych z nich obejmują bowiem jedynie wykonanie zdjęć w świątyni oraz podczas zabawy weselnej. Jeśli natomiast zależy nam na uwiecznieniu na fotografiach ślubnych także emocjonujących chwil towarzyszących naszym przygotowaniom, warto zorientować się, czy nie musimy zamówić dodatkowej usługi, czyli tzw. sesji podczas przygotowań ślubnych.  

W jej trakcie fotograf ślubny towarzyszyć nam będzie w domu podczas ostatnich przygotowań, uwieczni emocje towarzyszące naszemu pierwszemu spotkaniu w ślubnych strojach oraz wrażenia i wzruszenie naszych bliskich, kiedy będą żegnali nas przed wyjazdem do kościoła.

Fotografia ślubna – sesja plenerowa

Sesja plenerowa to ten element fotografii ślubnej, bez którego większość par młodych nie wyobraża sobie ślubnego albumu. Może się ona odbyć zarówno w dniu ślubu, tuż po wyjściu z kościoła lub innego wybranego przez nas dnia, kiedy emocje już nieco opadną i będziemy mieli więcej czasu np. na wyjazd w wybrane na sesję miejsce.

Sesja plenerowa zazwyczaj odbywa się na łonie natury, w mieście lub w miejscach szczególnie bliskich naszemu sercu. To wspaniały dodatek, którego nie powinno zabraknąć w żadnym albumie ślubnym. Dzięki niej możemy bowiem wyrazić swoje emocje oraz zyskać oryginalne i ciekawe zdjęcia ślubne, do których będziemy chętnie wracali w kolejnych latach swojego małżeństwa.

Jak widać fotografia ślubna nie jedno ma imię. To, jakie zdjęcia będziemy mieli w swoim ślubnym albumie, zależy od nas samych oraz tego, co chcemy, aby zostało uwiecznione na fotografiach towarzyszących temu wyjątkowemu wydarzeniu. Wszystko to będzie nam w stanie zaoferować dobry fotograf oraz fotografia ślubna na Weselezklasa.pl. Jest to rozbudowany ogólnopolski portal ślubny, na którym w jednym miejscu znajdziemy wszystkie najważniejsze usługi ślubne i weselne, w tym także i profesjonalnych fotografów na wesele pracujących w naszej okolicy.

Grupa Tipmedia
Podziel się: