Portugalia – 5 argumentów, dla których warto tu przyjechać

  • 28.05.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Portugalia – 5 argumentów, dla których warto tu przyjechać
Niby Portugalia leży na kontynencie europejskim i jest tak blisko nas, a jednak wciąż niewiele wiemy o tym kraju. Na szczęście, dzięki tanim liniom lotniczym i ofertom last minute Portugalię można dziś łatwo zwiedzić wzdłuż i wszerz.

Argument pierwszy: wyjątkowo sprzyjające warunki klimatyczne

Portugalię cechuje zrównoważony i dość łagodny klimat. Za sprawą zapierających dech w piersiach plaż stała się jednym z ciekawszych miejsc do leniwej turystyki, szczególnie dla tych, którzy pragną odpocząć od zgiełku mocno obleganych włoskich czy hiszpańskich atrakcji turystycznych.

Argument drugi: Lizbona – punkt obowiązkowy na turystycznej mapie Portugalii

Mówiąc o Portugalii, nie sposób wspomnieć o stolicy kraju – wyjątkowej Lizbonie. Miasto leży nad rzeką Tag i jest bez wątpienia najbogatszym regionem w całym państwie. Wśród miejsc wartych odwiedzenia warto odwiedzić również Lagos z interesującą latarnią morską i wspaniałymi pejzażami. Wśród najważniejszych zabytków Lizbony warto również wymienić Zamek św. Jerzego, Kościół św. Antoniego, Pałac Ajuda oraz Panteon Narodowy. Szczegółowe informacje na temat największych atrakcji stolicy Portugalii można znaleźć na stronie internetowej https://www.tui.pl/wypoczynek/portugalia.

Argument trzeci: urokliwe plaże

Panujący klimat subtropikalny typu śródziemnomorskiego sprzyja aktywnej turystyce, między innymi rajdom samochodami terenowymi, obserwacją delfinów, które pływają u wybrzeży czy po prostu sportami uprawianymi na urokliwych plażach. Pomysłów na wspaniałe spędzenie wakacji w Lizbonie na pewno nie zabraknie. Wspaniałym wybrzeżem jest także Algarve, które słynie z malowniczych gór i niewielkich miasteczek. Można tu zobaczyć, jak wygląda codzienne życie mieszkańców, a także poznać nieco lokalną kuchnię. Na uwagę zasługuje też znana wielu turystom Madera - wyspa, w której można znaleźć zarówno elementy europejskie, jak też afrykańskie.

Argument czwarty: festiwal Rock in Rio

To jeden z najważniejszych festiwali muzycznych, na których przez kilkanaście ostatnich lat wystąpiły takie gwiazdy jak Judas Priest, Sepultura, Guns’n Roses  czy Queen. To prawdziwa gratka dla miłośników mocniejszej muzyki.

Argument piąty: Oceanarium w Lizbonie

To najbardziej okazałe i największe tego typu miejsce w całej Europie. Jeżeli interesują Cię morskie gatunki stworzeń, na co dzień żyjących w Oceanie Atlantyckim, Spokojnym i Indyjskim, koniecznie musisz tu przyjechać. Nigdzie indziej w Europie nie znajdziesz tak wyjątkowego miejsca, w którym możesz bliżej przyjrzeć się zwierzętom.

Grupa Tipmedia
Podziel się: