Urlop na Ibizie – o tych rzeczach pamiętaj

  • 13.03.2019, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Urlop na Ibizie – o tych rzeczach pamiętaj
Marzec to dla wielu mieszkańców Bydgoszczy czas planowania letnich wakacji. Pomysłów na ich spędzenie jest mnóstwo, niemniej niektórzy wybierają sprawdzone, popularne kierunki zagraniczne – takie jak np. Ibiza. O czym należy pamiętać przed wyjazdem na hiszpańską wyspę?

Ibiza to trzecia pod względem wielkości wyspa Balearów. Kojarzona jest głównie z licznymi klubami i dyskotekami, w których ludzie bawią się do białego rana, ale warto pamiętać o drugim obliczu tej niezwykłej wyspy. Posiada ona wysokie walory przyrodnicze oraz wspaniałe zabytki, co zadecydowało o wpisaniu jej na Listę Zabytków Dziedzictwa Ludzkości UNESCO.

1. Wybierz odpowiedni termin

Ibiza to idealne miejsce na urlop. Zastanów się, w jaki sposób ty i twoja rodzina lubicie spędzać czas na wakacjach. Stawiacie na plażowanie, aktywność fizyczną czy zwiedzanie? Szczyt sezonu na wyspie przypada na lipiec i sierpień – wtedy na Ibizie jest nie tylko najbardziej tłoczno, ale i najgoręcej (wyspa znajduje się pod wpływem klimatu śródziemnomorskiego). Może warto rozważyć wyjazd w kwietniu, maju, wrześniu lub w październiku, jeśli nie przepadacie za upałami? W zasadzie każda pora roku jest dobra, by odwiedzić Ibizę, niemniej termin trzeba dopasować do indywidualnych preferencji.

2. Sprawdź, czy na Ibizie jest bezpiecznie

Bezpieczeństwo to absolutna podstawa, dlatego bez względu na to, gdzie zamierzasz spędzić wakacje, sprawdź, czy wybrany przez ciebie kierunek jest bezpieczny. Stosowne komunikaty znajdziesz na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Ibiza to miejsce przyjazne turystom, aczkolwiek tak jak wszędzie, wskazana jest ostrożność. Uważaj na kieszonkowców i nie zostawiaj bagażu bez opieki.

3. Zaplanuj zwiedzanie wyspy

Na Ibizie atrakcji nie brakuje. Na wyspie znajduje się wiele pięknych plaż. Platja d’en Bossa, Playa de Ses Salines, Cala Long – to tylko niektóre przykłady. Warto ponadto zobaczyć niezwykłe jaskinie, jak np. Ses Fontanelles czy Cova de Can Marca, wybrać się do rezerwatu przyrody Ses Salines czy na słynne targowisko Hippy Market przy Punta Arabi w Es Cana. Godne uwagi są ponadto m.in. fenicko-punicki cmentarz Necropolis del Puig des Molins, skalista zatoczka Cala Salada, akwarium Cap Blanc (mieści się w grocie) oraz wieża obserwacyjna Torre de ses Portes z XVIII w. Koniecznie trzeba też pospacerować po starówce w Ibiza Town oraz odwiedzić uchodzącą już za kultową restaurację Cafe del Mar, skąd można podziwiać fantastyczny zachód słońca.

4. Kup polisę turystyczną

Nie zapomnijmy o tym, aby przed wyjazdem na Ibizę kupić ubezpieczenie turystyczne z www.polisaturystyczna.pl. Podstawową przesłanką przemawiającą na korzyść polisy jest ubezpieczenie kosztów leczenia. Pamiętajmy, że EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) nie zawsze jest wystarczająca. Na Ibizie co prawda skorzystamy z ochrony, jaką ten dokument zapewnia, ale tylko w podstawowym zakresie i wyłącznie w publicznych placówkach służby zdrowia mających podpisaną umowę z odpowiednikiem polskiego NFZ. Bazując jedynie na EKUZ, za wiele świadczeń zapłacimy z własnej kieszeni.

Prywatna polisa zapewnia szeroki zakres ochrony ubezpieczeniowej adekwatny do naszych potrzeb. Pozwala uniknąć wysokich wydatków i zapewnia odszkodowanie w razie nieszczęśliwego wypadku. Polisy nie są drogie – ubezpieczenie dla 1 osoby na 7-dniowy pobyt na Ibizie kosztuje od 19,83 zł. Wybierając ubezpieczenie, zwróćmy uwagę na wysokość sum gwarantowanych poszczególnych ubezpieczeń i zakres ochrony ubezpieczeniowej. Dobra polisa powinna zawierać ubezpieczenia: NNW, OC w życiu prywatnym, kosztów leczenia, transportu medycznego i bagażu.

Doceńmy uroki Ibizy

O tym, czy wczasy na Ibizie okażą się udane, decyduje szereg rozmaitych czynników. Jeśli solidnie przygotujemy się do podróży (przeczytajmy poradnik: https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/urlop-na-ibizie-te-5-rzeczy-musisz-wiedziec), mniejsze jest prawdopodobieństwo, że coś nas nieprzyjemnie zaskoczy. Nie da się oczywiście wszystkiego przewidzieć, stąd zakup ubezpieczenia to rozsądne posunięcie.

Grupa Tipmedia
Podziel się: