Ścienne i stojące zegary do salonu – jak wybrać?

  • 07.01.2019, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Ścienne i stojące zegary do salonu – jak wybrać?
Są takie elementy wyposażenia wnętrz, które pełnią jednocześnie funkcje użyteczne i dekoracyjne. Przykładem są zegary do salonu, które nie tylko są czasomierzem, ale stanowią fantastyczną ozdobę. Pod warunkiem, że właśnie tak je potraktujemy, przeglądając kolejne modele w sklepie. Tylko przemyślany wybór zagwarantuje, że zdobędziemy coś, co będzie się pięknie prezentowało i spełniało funkcje użyteczne.

Najczęściej do salonu kupuje się zegary ścienne. Jednak jest też wiele produktów stojących, które też są efektowne. Producenci oferują na tyle rozbudowaną ofertę, że zegar można dobrać do każdego wnętrza, niezależnie od tego, w jakiej jest stylistyce.

Ścienne zegary do salonu

Salon jest najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem w domu. To w salonie przyjmujemy gości i organizujemy przyjęcia, spędzamy w ciągu dnia dużo czasu. Dlatego też każdy element wyposażenia powinien być wybierany z dużą dbałością o szczegóły. Dotyczy to również estetycznego czasomierza. Zanim wybierzemy zegar do salonu, musimy zastanowić się nad tym, na jakiej ścianie będzie wisiał, ile jest na niej miejsca i jaki styl aranżacyjny dominuje we wnętrzu. We wnętrzach tradycyjnych będą pasowały m.in. zegary z wahadłem, duże, postarzane. Z kolei, jeśli mamy wnętrze nowoczesne, sprawa wygląda inaczej. Wtedy fantastycznie będą wyglądały różne niestandardowe kształty i kolory.

W zależności od tego, jakie barwy dominują w salonie, zegar może spójnie komponować się z pozostałym wyposażeniem lub być czymś, co będzie dodawało świeżości. Na pewno trzeba przemyśleć kwestię wielkości urządzenia. Jeśli przestrzeń jest niewielka lub ściana nie jest zbyt duża, nie można na niej powiesić zegara pokaźnych rozmiarów. I podobnie w drugą stronę. Na dużej ścianie nie wieszajmy malutkiego zegara, którego nie będzie widać. Wtedy lepiej postawić na coś o finezyjnym kształcie, bogatego we wzornictwie. Wtedy też można uczynić z zegara najważniejszą ozdobę całej aranżacji.

Jak nie na ścianie, to gdzie?

W zasadzie wszędzie. Zegar stojący będzie ładnie wyglądał na parapecie, na komodzie, regale. Podobnie jak w zegarach ściennych, tak i tutaj dużą rolę odgrywa to, jakiej wielkości jest zegar i w jakiej wykonano go stylistyce. Klasycznego zegara nie można postawić w minimalistycznym i bardzo nowoczesnym salonie. Wiele zegarów stojących pod względem wizualnym daleko odbiega od tego, jak wyobrażamy sobie zegary. Część przypomina raczej stylowe figurki, w których odmierzanie czasu jest jedynie dodatkową funkcją.

Zarówno ścienne zegary do salonu, jak i te do postawienia, można znaleźć w ofercie takich sklepów jak Home & You. Wśród produktów tak renomowanych marek są jedynie modne modele, które doskonale wpasowują się w bieżące trendy. Mało tego, zegarów ściennych i stojących jest na tyle dużo, że bez trudu można dobrać takie, które będą pasowały do salonu zaaranżowanego w stylu retro czy tradycyjnym i nowoczesnym lub skandynawskim. Równie ciekawie prezentuje się zakres kolorystyczny.

Grupa Tipmedia
Podziel się: