Ciekawe urządzenia elektryczne na wyposażeniu mieszkania

  • 12.10.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Ciekawe urządzenia elektryczne na wyposażeniu mieszkania
Nowoczesne urządzenia elektryczne pozwalają ułatwić dokonywanie codziennych czynności. Sprawiają też, że żyjemy w bezpiecznym, przyjaznym środowisku. Co warto mieć w swoim domu?

Odkurzanie bez udziału domowników

W naszym domu na co dzień powstaje i kumuluje się kurz. Znajduje się on na meblach, pościeli, na firanach i zasłonach, na przedmiotach dekoracyjnych i codziennego użytku. Osadza się rzecz jasna również na podłogach i ścianach. Wraz z piaskiem, włosami, sierścią zwierząt i innymi zanieczyszczeniami powoduje, że w domu robi się brudno. Dlatego co pewien czas należy odkurzyć podłogi, a zadanie to najczęściej wykonujemy z wykorzystaniem odkurzaczy. Od chwili ich powstania w 1901 roku urządzenia te przeszły prawdziwą rewolucję, dzięki czemu sprzątanie z ich użyciem staje się wręcz przyjemnością. Co więcej, nie zawsze będzie to wymagało naszego udziału.

Konwencjonalne odkurzacze to urządzenie z silnikiem i ewentualnie pompą, jeśli jest to odkurzacz wodny. Do tego dochodzą różne filtry, m.in. HEPA, rury i przystawki ssące ze szczotkami. Podstawowe odkurzacze manualne wymagają osobistej obsługi użytkownika. Sprzątanie zabiera więc sporo czasu i wymaga włożenia w nie sporego nakładu energii. 

W uniknięciu tego rodzaju żmudnych obowiązków wydatnie pomóc może nam odkurzacz automatyczny, który może okazać się nieocenionym skarbem dla każdej Pani domu.

Odkurzacze tego typu nie wymagają naszej ingerencji w swoim działaniu, a odkurzają powierzchnie płaskie w całym domu, pokonując przy tym progi i inne przeszkody. Odkurzają szybciej i dokładniej, wybierając najlepszą strategię, aby właściwie odkurzyć, a nawet wyczyścić na mokro podłogi. Dzięki temu mamy więcej czasu na własne przyjemności czy wykonywanie innych obowiązków domowych, a podłogi lśnią czystością.

Zamiast żelazka steamer

Zagniecenia na wiszących już na oknie firankach albo zasłonach, źle uprasowana sukienka tuż przed wyjściem na ważną imprezę? Nie muszą to być problemy nie do pokonania. Zawsze można zastosować steamer, czyli parownicę, która usunie zagniecenia, także przy prasowaniu w pionie - szybko i skutecznie. Parownica sprawdzi się również znakomicie jako urządzenie do odświeżania ubrań. Wyrzut pary powoduje, że ginie nawet do 99 proc. bakterii znajdujących się na tkaninach i w ich strukturze.

Nawilżanie powietrza w domach

Duże znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia ma poziom wilgotności powietrza w domach i mieszkaniach. Jest to problemem zwłaszcza w okresie grzewczym gdzie albo owa wilgotność jest za niska, albo stanowczo zbyt wysoka, przez co pojawiają się na ścianach i sufitach wykwity pleśni. Powinniśmy obserwować wilgotność powietrza w mieszkaniu, w szczególności gdy my albo któryś z domowników choruje lub ma problemy z oddychaniem. W odpowiednio nawilżonym pomieszczeniu drogi oddechowe lepiej funkcjonują, wpływa to również pozytywnie na układ odpornościowy i skupienie uwagi. Jeśli wilgotność jest zbyt mała, z pomocą przychodzą nawilżacze powietrza. Warto pamiętać, że optymalna wilgotność powietrza w domach czy w mieszkaniach powinna wynosić od 40 do 60 proc.

Grupa Tipmedia
Podziel się: