Rejestrowanie spółki za granicą – jak usprawnić ten proces?

  • 10.10.2018, 16:00
  • Grupa Tipmedia
Rejestrowanie spółki za granicą – jak usprawnić ten proces?
Rejestrowanie spółki na zagranicznym rynku może się okazać procesem długotrwałym i uciążliwym. Stosy dokumentów, dostarczanie kolejnych podpisów, dostosowywanie się do stawianych wymogów, wiele z tych przeszkód trudno pokonać bez znajomości miejscowego prawa. Jest jednak sposób by usprawnić ten proces.

Znajdź lokalizację dla firmy

Przede wszystkim w procesie zakładania zagranicznej spółki zazwyczaj wymagane jest posiadanie adresu. Tworzenie filii jeszcze przed rozpoczęciem działalności to duży wydatek i ryzyko, dlatego warto zainteresować się usługą outsourcingu biura. Zyskujemy adres, na który możemy zarejestrować spółkę. To także korzyść już po rozpoczęciu działalności. Jest to adres, do którego możemy odsyłać interesantów oraz przyjmować firmową korespondencję. W podnajętym biurze mogą odbywać się również spotkania z klientami oraz negocjacje.

Wyznacz swojego przedstawiciela

Zakładanie spółki to proces bardzo złożony. W przypadku rejestracji firmy za granicą dochodzi wiele czynników, które utrudniają to przedsięwzięcie. W każdym kraju obowiązują inne przepisy, bez których znajomości zarejestrowanie firmy może okazać się niemożliwe. Problemem mogą być również dodatkowe wymogi – napięte terminy składania kolejnych wniosków, skomplikowane procedury związane z otwarciem rachunku bankowego, brak możliwości załatwienia wszystkiego przez Internet. Wyznaczenie przedstawiciela to w procesie zakładania spółki za granicą ogromne ułatwienie. Przede wszystkim nie będziemy musieli wsiadać w samolot za każdym razem, gdy pojawi się potrzeba podpisania jakichś dokumentów. Oddelegowanie takiej osoby to wygoda i pewność, że wszystko zostanie załatwione w zgodzie z obowiązującym w danym kraju prawem. Decydując się na współpracę z takim podmiotem jak TMF Group, możemy także liczyć na ich bogate doświadczenie lokalne i rzetelne wsparcie na każdym etapie działalności.

Zapewnij sobie sztab specjalistów

Obsługa sekretariatu, prawnicy, asystenci prawni – z pomocy tych ludzi korzystać będziemy zarówno podczas rejestracji firmy, jak i po jej zakończeniu. Dlatego warto wybrać specjalistów z bogatym doświadczeniem oraz imponującą znajomością lokalnych przepisów. Dzięki ich umiejętnościom firma zacznie funkcjonować, a sprostanie wymogom nowego rynku będzie o wiele łatwiejsze. Szczegóły znajdziesz na tmf-group.com.

Grupa Tipmedia
Podziel się: