Ubezpieczenie OC dla młodych kierowców

  • 5.10.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Ubezpieczenie OC dla młodych kierowców
Jeśli jesteś młodym kierowcą, z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, jak dużo kosztuje Cię OC. A co powiesz na to, żeby obniżyć składkę i płacić mniej za ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej? To możliwe nawet w Twoim przypadku! Dowiedz się, jak nie przepłacać za obowiązkowe ubezpieczenie, będąc młodym kierowcą.

Rejestracja na drugiego kierowcę

Młodzi kierowcy, których towarzystwa ubezpieczeniowe traktują wyjątkowo surowo, często nie są po prostu w stanie opłacić horrendalnie drogiego ubezpieczenia, więc uciekają się do znanej, popularnej metody polegającej na dodaniu w dowodzie rejestracyjnym drugiego kierowcy jako kolejnego właściciela. Aby rzeczywiście obniżyć składkę, musi on jednak posiadać wysokie zniżki ubezpieczeniowe za bezszkodową jazdę, które są w stanie mocno zneutralizować duże podwyżki, jakimi obarczeni zostają młodzi kierowcy. Na ten temat sprawdź więcej w naszym artykule „OC dla młodych kierowców”.

Choć opisane powyżej rozwiązanie jest skuteczne, jeśli chodzi o redukcję wysokości składki na OC, to ma jedną, zasadniczą wadę. Otóż polega ona na tym, że jeśli jeden z właścicieli spowoduje szkodę podczas jazdy autem, zniżki w takim samym stopniu straci również drugi właściciel auta, który nie miał nic wspólnego ze zdarzeniem drogowym.

Zbieranie zniżek

Jeśli zarejestrowałeś auto na siebie lub również na drugiego kierowcę, możesz wyraźnie obniżyć składkę tylko dzięki temu, że nie będziesz powodować stłuczek, kolizji ani wypadków. Każde 12 miesięcy z wykupionym OC i bez szkód na koncie oznacza kolejne zniżki, co z kolei przekłada się na niższą cenę polisy. Ubezpieczenie OC nie musi być drogie, o ile jeździsz bezpiecznie, ponieważ wszystkie szkody, z tytułu których wypłacono odszkodowanie z Twojej polisy, kończą się odebraniem zniżek i podwyżką składki.

Wybór spokojnego auta

Decydując się na kupno sportowego samochodu z dobrymi osiągami i silnikiem o dużej pojemności, możesz mieć pewność, że przepłacisz za OC, którego cena osiągnie horrendalną wysokość. Jeśli chcesz mieć pewność, że tak się nie stanie, kup spokojne auto z niewielką jednostką napędową, które nie ma oszałamiających osiągów. Dzięki temu towarzystwa ubezpieczeniowe będą patrzeć na Ciebie przychylniej, co oznacza korzystną cenę OC.

Opłacenie składki za jednym razem

Czy wiesz, że rozkładając składkę ubezpieczeniową na dwie lub więcej rat, de facto płacisz za nią więcej, niż gdybyś uregulował ją od razu? Jakby tego było mało, różnice są naprawdę znaczące, bo mogą sięgać nawet 20-30%. Jeśli więc nie musisz korzystać z rat i Twój stan konta pozwala Ci na opłacenie składki od ręki, zrób to, a nie przepłacisz za OC. Oczywiście, jeśli raty są Twoją jedyną możliwością na to, żeby w ogóle kupić polisę, być może rzeczywiście warto z nich skorzystać, ale ostateczna decyzja należy wyłącznie do Ciebie.

Grupa Tipmedia
Podziel się: