Najlepszy sport świata

  • 27.06.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Najlepszy sport świata
Każdy mecz w trakcie Mundialu dostarcza kibicom ogromnych wrażeń. Jednak niezapomniane na pewno są spotkania własnej reprezentacji, o ile oczywiście ta zakwalifikowała się wcześniej do Mistrzostw Świata. Związane to jest z ogromnymi emocjami, umiejętnie podsycanymi przez specjalistów od marketingu sportowego. Wpierw jest oczekiwanie na te nadchodzące dziewięćdziesiąt minut. Bombarduje się nas statystykami, materiałami z treningów czy wywiadami. Później, kiedy widzimy jedenastu zawodników ubranych w nasze barwy narodowe, z orzełkiem na piersi, słuchających hymnu polskiego, jesteśmy naprawdę dumni z tego, że tworzymy pewną wspólnotę. Na koniec pozostają emocje po wygranym meczu lub te negatywne, związane z porażką.  

Piłka to emocje

Nie należy zapominać, że poza dostarczaniem nam tych emocji chodzi też, a może przede wszystkim o zrobienie świetnego interesu. Nie na darmo piłkarze zachęcają nas z bilbordów, gazet czy telewizora do kupowania odpowiednich produktów, spożywania ich i użytkowania. Do tego dochodzi wszelkiego rodzaju hazard, obstawianie meczów - zakłady sportowe. Gadżety związane z reprezentacją narodową osiągają horrendalne ceny, nieodzwierciedlające ich jakości, a już podpisane przez któregoś z zawodników stają się wręcz relikwiami śmiało konkurującymi z tymi religijnymi. Cały przemysł nastawiony jest na takie wykorzystanie emocji związanych z grą reprezentacji, aby kibic jak najwięcej pieniędzy wydał na przedmioty, które utożsamia z grą swoich ulubionych zawodników.

Gadżet w narodowych

"Wdrukowuje" się w świadomość ludzi, że jeżeli chcemy oglądać mecz, to z szalikiem w ręku, odpowiednimi przekąskami i napojem. W koszulce najlepiej takiej, w jakiej dany zespół gra w tym właśnie meczu. A jeżeli chcemy być naprawdę na czasie, to powinniśmy używać tylko rzeczy reklamowanych przez zawodników. Oczywiście prawdziwy kibic kierując się emocjami, nie będzie patrzył na zestawienia, statystyki tylko posłucha, że bukmacherzy polecają postawić w tym meczu na reprezentację narodową i tak właśnie zrobi, na przekór matematyce i zdrowemu rozsądkowi, bo któż chciałby narazić się na oskarżenie, że nie jest prawdziwym patriotą.  

Grupa Tipmedia
Podziel się: