Dlaczego warto skorzystać z kalkulatora pożyczkowego online

  • 19.06.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Dlaczego warto skorzystać z kalkulatora pożyczkowego online
Zalanie mieszkania czy stłuczka wymagają zdecydowanych kroków w celu rozwiązania tego typu problemów. Jednym z nich jest wzięcie pożyczki w momencie, kiedy nie mamy pieniędzy na sfinansowanie wymaganych napraw. Dzięki niej właśnie możemy błyskawicznie załatać dziurę w budżecie, ale nie wolno tak szybko zakładać różowych okularów. Wraz z zaciągnięciem pożyczki należy myśleć o kosztach, jakie ze sobą niesie. Warto mieć to na uwadze i skorzystać z kalkulatora pożyczkowego. Oto kilka dobrych powodów, które cię do tego przekonają.

Dostępność online

Bez wychodzenia z domu, bez wstawania nawet z łóżka. Aby skorzystać z kalkulatora pożyczkowego, potrzebujemy jedynie urządzenia, które ma dostęp do internetu. Doskonale sprawdzą się laptop, tablet, a nawet smartfon mimo stosunkowo małego ekranu. Dzięki temu możemy bez większego wysiłku dowiedzieć się o wszystkich warunkach i szczegółach dotyczących pożyczki.

Pożyczka na twoich warunkach

W kalkulatorze Providenta można znaleźć bardzo dużo opcji dotyczących okresu spłaty czy trybu, w jakim chcemy oddawać pieniądze. Z pewnością z pomocą doradcy bylibyśmy w stanie wszystko zrozumieć. Jednak osoby, które z różnych powodów wolą zająć się tym samodzielnie, mogą mieć mały problem.

Jeśli skorzystamy z kalkulatora pożyczkowego, wszystko stanie się jasne. Możemy sprawdzić każdy wariant, w jakim będziemy mogli spłacać nasze zobowiązanie. Pozwoli to nam na swobodę wyboru i jak najlepszy ogląd sytuacji.

Odpowiednia wysokość raty

Skoro już mowa o warunkach, warto dokładnie im się przyjrzeć. Na przykładzie kalkulatora pożyczkowego w Providencie możemy zauważyć, że mamy dwie opcje spłaty: w ratach tygodniowych z obsługą domową lub miesięcznych tak samo z obsługą domową lub za pomocą przelewu. Warto zauważyć, że im większa liczba rat, tym te są niższe. Z drugiej strony jednak im dłuższy okres spłaty, tym także podnosi się całkowita wysokość kwoty do spłaty. Miejmy to na uwadze i dostosujmy wysokość raty do swoich potrzeb i możliwości.

Obliczanie wysokości raty i całkowitej kwoty do zapłaty

Korzystanie z kalkulatora pożyczkowego jest naprawdę proste. Na początek wybieramy kwotę, której potrzebujemy. Następnie wybieramy tryb oraz czas spłaty zobowiązania ze szczególnym uwzględnieniem czy decydujemy się spłacać zobowiązanie co tydzień, czy co miesiąc. Na tym kończy się nasza rola. Resztę obliczy odpowiedni algorytm, który wskaże wysokość rat, prowizję oraz RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania.

Grupa Tipmedia
Podziel się: