Czy szczoteczka elektryczna zapewnia lepsze mycie?

  • 19.06.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Czy szczoteczka elektryczna zapewnia lepsze mycie?
W naszym kraju szczoteczki elektryczne dopiero zyskują popularność. W dalszym ciągu mało kto wie coś więcej na temat tych urządzeń. W rzeczywistości elektryczne mycie jest dużo bardziej skuteczne od manualnego. Z czego wynikają te różnice i jak wybrać idealny produkt?

Szczoteczkę do zębów posiada chyba każdy z nas. Jak się jednak okazuje, Polacy w dalszym ciągu preferują mocno już przestarzałe szczoteczki manualne, które nie są w stanie doczyścić naszego uzębienia tak dobrze, jak modele elektryczne. Spowodowane jest to bez wątpienia pewną upartością oraz faktem, że jesteśmy trzecią najgorzej zarabiającą nacją Europy, przez co ciężko jest przekonać wiele osób do wydatku powyżej stu złotych na szczoteczkę do zębów. Oczywiście nie powinno się zapominać o tym, że jest to urządzenie które ma nam posłużyć przez kilka lat, zaś wymienne końcówki to już znacznie mniejszy wydatek. Warto jest zatem pomyśleć nad odłożeniem części pieniędzy i zakupem solidnej szczoteczki elektrycznej, która nie musi być w końcu topowa, aby móc poprawić stan naszego uzębienia. Nawet słabsze szczoteczki elektryczne od renomowanych producentów pokroju Oral-B znacznie przewyższają swoje tradycyjne odpowiedniki.

Czy szczoteczka elektryczna faktycznie jest warta swojej ceny?

Bez dwóch zdań, tak. Urządzenie to jest lepsze od szczoteczki manualnej pod każdym względem, za wyjątkiem ceny. Nawet tańsze modele osiągają szybkość powyżej 7000 obrotów na minutę. Pozwala to na skuteczniejsze usuwanie osadu i płytki nazębnej. Szczoteczka elektryczna jest też idealnym rozwiązaniem dla ludzi z zaburzeniami funkcji motorycznych, ponieważ nie wymaga od nas wykonywania żadnych ruchów, poza przesuwaniem szczoteczki wzdłuż linii zębów. Mała główka szczoteczki elektrycznej ułatwia nam też szczotkowanie trudno dostępnych miejsc. A gdy dodamy do tego programy mające na celu zapewnienie nam kompleksowej higieny jamy ustnej, takie jak wybielanie lub masaż dziąseł, oraz różnorakie końcówki, dostosowane do każdego typu zębów, naprawdę ciężko jest potem wrócić do tradycyjnej szczoteczki manualnej. Stwierdzenie, że szczoteczka manualna jest lepsza, ponieważ możemy wykonywać nią ruchy wymiatające i okrężne, jest mitem. Więcej na ten temat możemy przeczytać na stronie https://szczoteczka-elektryczna.edu.pl Ruchy wykonywane przez szczoteczkę elektryczną w pełni wystarczają do zapewnienia naszym zębom bezpieczeństwa i zdrowego wyglądu.

Szczoteczka dla dziecka – elektryczna czy manualna?

Małe dzieci nie posiadają jeszcze wyrobionych zdolności manualnych. Dlatego też dobrze jest zacząć od szczoteczki tradycyjnej, aby zachęcić dziecko do nauczenia się podstaw dbania o uzębienie. Kiedy nasza pociecha skończy już trzy lata, możemy zacząć rozglądać się za szczoteczką elektryczną przeznaczoną dla najmłodszych. Dzięki bajkowej kolorystyce oraz dodatkom pokroju odtwarzania melodyjek, urządzenie to pomoże nam zachęcić dziecko do szczotkowania. Normalne szczoteczki elektryczne mogą być stosowane przez nieco starsze dzieci. Pamiętajmy jednak, żeby w dalszym ciągu wybrać dla dziecka główkę o małych rozmiarach i delikatnym włosiu.

Grupa Tipmedia
Podziel się: