Ile można oszczędzić porównujać oferty kredytu?

  • 8.06.2018, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Ile można oszczędzić porównujać oferty kredytu?
Wielu z nas nie posiada oszczędności, ma za to określone potrzeby i plany. Jak je sfinansować? Popularność kredytów i pożyczek mówi sama za siebie. Jednak spłata zobowiązania powiększonego o odsetki i inne opłaty jest poważnym wyzwaniem. Nie chcąc wpaść w kłopoty finansowe, szukasz oszczędności. Dowiedz się, ile zyskujesz dzięki porównaniu ofert kredytowych.

Różne cele, różne źródła

Jeżeli nie jesteś przedsiębiorcą, Twoją największą życiową inwestycją będzie prawdopodobnie kupno mieszkania lub domu, co wymaga nakładów co najmniej kilkuset tysięcy złotych. To nie są pieniądze, które wyciąga się z kieszeni, ot tak. O ile nie posiadasz ogromnych oszczędności albo nie odziedziczyłeś spadku, prawdopodobnie czeka Cię zaciągnięcie kredytu hipotecznego o wartości kilkuset tysięcy złotych, na dziesiątki lat. Biorąc pod uwagę różnice w oprocentowaniu, przemyślany wybór banku może oznaczać nawet kilkadziesiąt procent oszczędności w perspektywie większej części dorosłego życia.

Ale przecież pożyczamy także na inne cele: remontujemy zajmowane przestrzenie, chcemy podróżować dobrym samochodem, marzymy o dalekich podróżach, chcemy zapewnić dzieciom najlepsze warunki rozwoju. Dostrzegamy potencjał pewnych inwestycji albo po prostu nie starcza nam z wypłaty do pierwszego. Każdy mierzy się z jakimiś finansowymi wyzwaniami. Porównywarka kredytów kredytowo.org jest przeglądana z różnych powodów.

Kredyt czy pożyczka

Dla wielu osób kredyt i pożyczka to pojęcia synonimiczne. Tymczasem to dwa różne instrumenty finansowe. Kredyty oferują banki, pożyczki – i banki, i firmy pozabankowe. Kredyt hipoteczny czy samochodowy oznacza sporo formalności, ale i duże kwoty. Tymczasem chwilówkami sfinansujemy dowolny, ale raczej niewielki cel.

Najważniejsze, co łączy obie formy pożyczania, to konieczność terminowej spłaty zobowiązania. I tu zaczynają się schody, ponieważ raty są regularne i obciążone dodatkowymi kosztami (nie tylko odsetkami). W tej sytuacji wybór najkorzystniejszej, najtańszej oferty okazuje się kluczowym czynnikiem, który wpływa na wiele innych elementów życia.

Jak i gdzie porównywać kredyty

Można sobie wyobrazić następującą sytuację: wstajesz z fotela, idziesz do najbliższego banku, podpisujesz dokumenty, przechodzisz formalności, czekasz na kredyt. I tyle. Jednak w ten sposób najprawdopodobniej przepłacasz, i to całkiem sporo.

Dlatego klienci słusznie decydują się na wsparcie ze strony profesjonalnych doradców i pośredników, a także korzystają z dobrodziejstw Internetu. Tylko zobacz, jakie to proste. Wchodzisz w ranking kredytów samochodowych na kredytowo.org, a następnie sprawdzasz, jaki jest koszt i jakiej wysokości obliczono miesięczne raty, uwzględniając RRSO (rzeczywistą roczną stopę oprocentowania). Wiesz, jaki wiek trzeba spełniać i które bazy są sprawdzane. Wszystko w jednym miejscu, czytelnie, przystępnie, nawet na smartfonie. Po prostu widzisz, gdzie najtaniej otrzymasz kredyt gotówkowy czy samochodowy. Podobnie działają inne porównywarki.

Wspomniana strona internetowa doskonale obrazuje, ile można oszczędzić, porównując ofert kredytu. Akurat w tym przypadku – powyżej 30%! Im wyższa kwota, tym bardziej oszczędność robi wrażenie i jest odczuwalna w portfelu i codziennym budżecie domowym. Na głównej stronie są wspomniane dwa przykłady. Pierwsze porównanie dotyczy kredytów gotówkowych na kwotę 10 000 złotych z 2-letnim okresem spłaty. Różnica w wysokości rat wynosi ponad 111 złotych! Tymczasem gdy mówimy o kredycie samochodowym na 40 000 złotych z 5-letnią spłatą, różnica wynosi ponad 288 złotych. W skali miesiąca to niebagatelne pieniądze. Jak widzisz, opłaca się porównywać. A jedyne, co należy zrobić, to odwiedzić stronę z aktualnym rankingiem kredytów i pożyczek. To naprawdę niewielki wysiłek w porównaniu z zyskami!

Grupa Tipmedia
Podziel się: