Biokominek narożny – najnowszy trend w aranżacji wnętrz

  • 25.05.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Biokominek narożny – najnowszy trend w aranżacji wnętrz
Wykańczasz mieszkanie i szukasz elementów dekoracyjnych, które pozwolą Ci w ciekawy sposób połączyć jadalnię z salonem lub przedpokój z pokojem dziennym? Zobacz, jak najlepiej wykorzystać wolną przestrzeń – oto najciekawsze aranżacje z narożnym biokominkiem w roli głównej. Zaproś ekologiczne ciepło do domu!

Biokominek – oryginalny element dekoracyjny do każdego wnętrza

Brak przewodów kominowych? Niewielki metraż? Dla biokominków nie ma żadnych ograniczeń! To nowoczesne i całkowicie ekologiczne urządzenia, w których wykorzystuje się płynne biopaliwo. Efektem spalania jest wyłącznie para wodna oraz śladowe ilości dwutlenku węgla (podobne do tych, które znajdują się w wydychanym przez nas powietrzu). Dzięki temu, że biokominki nie wymagają podłączenia do przewodów kominowych, mogą stanąć w dowolnym miejscu: nie tylko w salonie lub gabinecie, ale także w kuchni, sypialni, łazience, a nawet na tarasie. Ze względu na to, że w biokominku pali się żywy ogień, musimy zadbać o odpowiednią wentylację w pomieszczeniu, w którym się znajduje. Pamiętajmy także o tym, aby umieścić kominek w odpowiedniej odległości od mebli wypoczynkowych oraz innych łatwopalnych elementów wystroju wnętrza.

Biokominki narożne dają ogromne możliwości aranżacyjne. Urządzenia te, tak jak tradycyjny kominek z wkładem, możesz obudować zgodnie ze swoimi preferencjami. Doskonale wpasują się w klimat każdego wnętrza: w stylu rustykalnym, minimalistycznym, industrialnym, a nawet tradycyjnym.

Biokominek narożny – imponujący widok z każdej strony

W nowoczesnych wnętrzach coraz częściej można spotkać się z kuchnią otwartą na salon. Jeśli wciąż nie masz pomysłu, jak praktycznie i efektownie połączyć te dwa pomieszczenia, pomyśl o narożnym biokominku. Dzięki temu ogień będzie widoczny z kilku stron. Umieszczenie biokominka na styku dwóch pomieszczeń pozwala na praktyczne i efektowne zagospodarowanie wolnej przestrzeni. Przestrzeń wokół biokominka można zaaranżować na wiele sposobów, np. urządzając kącik czytelniczy. Ekologiczny biokominek można także wykorzystać do domowej aromaterapii olejkami eterycznymi.

Grupa Tipmedia
Podziel się: