Nie tylko w banku. Czemu warto zaufać firmie pożyczkowej?

  • 23.05.2018, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Nie tylko w banku. Czemu warto zaufać firmie pożyczkowej?
Pożyczki pozabankowe stają się coraz atrakcyjniejszą opcją dla klientów poszukujących szybkiej gotówki, pod wieloma względami wypadając nawet lepiej niż oferta banków.

Pożyczki pozabankowe przez lata traktowane były jako produkty drugiej kategorii, adresowane wyłącznie do klientów nie mających szans na uzyskanie finansowania w żadnym z banków. Coraz większa konkurencja w sektorze pozabankowym oraz wprowadzenie tak zwanej ustawy antylichwiarskiej sprawiły jednak, że oferta firm pożyczkowych stała się dużo atrakcyjniejsza niż przed laty. Konsumenci szybko docenili zaś ich liczne zalety, sprawiające, że tego typu produkty finansowe często okazują się dobrą alternatywą dla kredytów bankowych.

Pieniądze w kilkanaście minut

Kredyty bankowe wiążą się z wieloma formalnościami, a procedura ubiegania się jeden z nich może trwać nawet kilka tygodni. Pod tym względem dużo lepiej firmy z sektora pozabankowego, które przekazują decyzję nawet w kilkanaście minut (informacje o tym, którzy pożyczkodawcy najszybciej rozpatrują wnioski znajdziesz w artykule: http://twojapierwszachwilowka.pl/blog/w-jakiej-firmie-otrzymam-pozyczke-najszybciej-przeglad-firm/). Wiele z nich oferuje też ekspresowe przelewy w większości polskich banków.

Wygoda klienta

Cała procedura często nie wymaga wizyty w placówce firmy, co dla klienta oznacza nie tylko oszczędność czasu, ale też większą wygodę. Szlak przetarły firmy oferujące pożyczki przez telefon, obecnie zaś standardem są pożyczki online. Znajdziesz je w ofercie niemal każdej firmy, a zaciągnięcie jednej z nich wymaga tylko wypełnienia formularza i potwierdzenia swojej tożsamości przelewem weryfikacyjnym lub za pomocą specjalnej aplikacji łączącej z internetowym kontem bankowym.

Niższe wymagania

Oferta firm z sektora pozabankowego jest atrakcyjna również ze względu na niższe wymagania stawiane wobec klientów. Osoby zadłużone lub nieposiadające stałych dochodów będą co prawda miały problemy z uzyskaniem takiego finansowania, jednak pożyczkę pozabankową bez trudu uzyskają klienci zatrudnieni w oparciu o umowy cywilno-prawne, prowadzący własną działalność gospodarczą lub utrzymujące się ze świadczeń socjalnych. Firmy tego typu nie wymagają ponadto dochodów tak wysokich, jak banki.

Różnorodna oferta

Kolejny atut pożyczek pozabankowych to ich duża różnorodność. W ich ofercie produkty dostosowane do swoich potrzeb znajdą wszyscy klienci. Bez względu na to, czy potrzebują szybkiego zastrzyku stosunkowo niewielkiej gotówki, czy też szukają pożyczki o mechanizmie przypominającej kredyt konsumencki. W pierwszym wypadku idealnym rozwiązaniem będzie któraś z chwilówek, zaś w drugim – pożyczka ratalna. Poza tym znajdziesz też inne produkty – między innymi pożyczki pod zastaw auta lub konsolidacyjne.

Atrakcyjne promocje

Choć pożyczki pozabankowe nadal są droższe od kredytów bankowych, to ich koszty stale maleją. Możesz zresztą zminimalizować je jeszcze bardziej, korzystając z coraz liczniejszych promocji. Najpopularniejsze są te skierowane do klientów po raz pierwszy podpisujących umowę z daną firmą i polegające na zwolnieniu ich ze wszystkich kosztów pożyczki pod warunkiem, że spłacą ją w terminie. Stali klienci firm pożyczkowych często mogą zaś liczyć na atrakcyjne obniżki lub rozwiązania ułatwiające spłatę zobowiązania.

Grupa Tipmedia
Podziel się: