Magnesy reklamowe - skuteczne narzędzie w niskiej cenie

  • 17.02.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Magnesy reklamowe - skuteczne narzędzie w niskiej cenie
Magnesy reklamowe stanowią tani i skuteczny sposób na reklamę firmy. Te niepozorne gadżety reklamowe są praktyczne, klienci je lubią i często rzeczywiście wykorzystują w swoich codziennych czynnościach. Pomimo swoich praktycznych cech, przede wszystkim służą jako nietypowa wizytówka, którą klient zabiera do swojego domu lub pracy, a następnie ma z nią regularnie kontakt. Służy to budowaniu pozycji marki oraz ma na celu utrzymać dobre relacje z partnerami biznesowymi.

Zawsze blisko klienta 

Rozdanie klientom magnesów reklamowych jest wspaniałym sposobem na promocję firmy. Ze względy na swoje praktyczne zastosowanie, klienci chętnie wykorzystują otrzymane magnesy w swoim codziennym życiu. Zazwyczaj umieszczają je na lodówce, gdzie służą jako ozdoba lub przycisk do zostawianych notatek, czy też przytwierdzania pocztówek. Inne częste miejsca stosowania przez klientów magnesów reklamowych to biuro albo samochód.

Dzięki temu, że klient bardzo często ma kontakt z magnesem, znakomicie sprawdza się on jako przestrzeń reklamowa. W naturalny sposób będzie on regularnie kierował swoja uwagę na informacje, która zostanie na nim umieszczona. Dla każdej firmy to bardzo pożądana sytuacja.

Jak wykorzystać magnes reklamowy? 

Magnes reklamowy jest doskonałym miejscem na umieszczenie komunikatu marketingowego. Wielu przedsiębiorców wybiera najprostsze rozwiązanie, a więc umieszcza na nim nazwę firmy lub jej logo. Warto zwrócić uwagę, aby magnes był możliwie jak najbardziej atrakcyjny wizualnie. Dzięki temu jest większe prawdopodobieństwo, że zostanie on rzeczywiście oceniony przez klienta jako cenny i będzie on z niego korzystał. 

Inne sposoby wykorzystania magnesów reklamowych to umieszczenie na nich sloganu, motto firmy lub po prostu danych kontaktowych. Ciekawym rozwiązaniem jest skorzystanie z memo-klipsów. W oczach klientów mogą one mieć o wiele bardziej praktyczne zastosowanie niż typowe magnesy. Memo-klipsy i uchwyty na notatki stanowią ciekawy wizualnie sposób na organizowanie podręcznych notatek i przechowywanie w widocznym miejscu ważnych informacji. 

Magnesy reklamowe w marketingu 

Magnesy, uchwyty na notatki i memo-klipsy pełnią podobną funkcję w marketingu jak inne gadżety reklamowe. Służą one przede wszystkim do budowania długoterminowych relacji z klientami oraz jako innowacyjna forma wizytówki. Wykorzystują także psychologiczny mechanizm wzajemności. Obdarowany klient może czuć się zobowiązany do odwdzięczenia się za podarunek. Dzięki temu w efekcie być może skorzysta z usług firmy lub nawiąże jeszcze głębszą współpracę. 

Przekazanie podarunku w naszej kulturze jest odbierane jako gest przyjaźni i zaufania. Jest też podziękowaniem dla klienta za współpracę oraz znakiem, że jest się otwartym na jej kontynuację. Lojalność i utrzymanie klientów jest w działalności każdej firmy równie ważną kwestią, jak ich zdobywanie. Magnes reklamowy może także pełnić funkcję wizytówki. Dzięki temu, że prawdopodobnie będzie on przydatny dla klienta, istnieje duża szansa, że go zachowa. W razie potrzeby w przyszłości, klient może przypomnieć sobie o ofercie firmy, która go obdarowała i skontaktować się z nią. 

Daicon Sp. z o.o. Sp. k. - Producent gadżetów reklamowych

ul. Okoniowa 9/66

91-498 Łódź

KRS: 0000541910

REGON: 100285554

NIP: 7262552678

WWW: https://gadzety-reklamowe.com/

Grupa Tipmedia
Podziel się: