Egzotyczne wakacje na Majorce

  • 21.05.2018, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Egzotyczne wakacje na Majorce
Wielkimi krokami zbliża się lato, a co za tym idzie, sezon urlopowy. Polacy coraz częściej decydują się na komfortowe wakacje za granicą, a jednym z chętnie wybieranych kierunków jest Majorka. Ta największa w archipelagu Balearów hiszpańska wyspa położona jest na Morzu Śródziemnym. Na turystów przybywających na Majorkę czekają piękne widoki, ciepłe morze, piaszczyste plaże, komfortowe hotele i mnóstwo atrakcji.

Infrastruktura turystyczna

Goście przybywający na Majorkę w celach urlopowych, korzystać mogą z rozbudowanej infrastruktury turystycznej. Niekwestionowaną zaletą tej wyspy jest szeroka oferta hotelowa, z którą zapoznać można się np. na stronie https://www.tui.pl/wypoczynek/hiszpania/majorka/oferty-hotele. Hotele na Majorce oferują pokoje i apartamenty zarówno dla singli, par, jak i rodzin z dziećmi.

Majorka to duża wyspa, dlatego poruszanie się po niej jedynie pieszo jest niemożliwe. Turyści mogą więc korzystać z publicznej komunikacji autobusowej, która składa się z wielu dogodnych połączeń. Dla bardziej wymagających i lubiących wygodne podróże gości, dostępny jest również wynajem samochodów w atrakcyjnej cenie.

Malownicze widoki

Wakacje na Majorce oznaczają przebywanie wśród pięknej przyrody. Na wybrzeżu wyspy znajduje się wiele małych zatoczek z plażami dostępnymi dla turystów. Majorka obfituje w różnego rodzaju okazy świata roślin i zwierząt, które podziwiać można zarówno w środowisku naturalnym, jak również w specjalnie przygotowanych parkach rozrywki. Jednym z takich miejsc jest Safari-Zoo, po którym można się poruszać własnym samochodem lub autobusem z przewodnikiem. Atrakcją zoo są dzikie zwierzęta, takie jak lwy, zebry, żyrafy, pelikany, tygrysy i małpy. Na terenie parku znajdują się również restauracje oraz place zabaw dla dzieci.

Amatorom jazdy rowerowej lub pieszych wycieczek z pewnością przypadną do gustu Salines de Llevant. Wśród tych słonych jezior znajduje się wiele tras i szlaków, przemierzając które podziwiać można jednocześnie piękno przyrody i habitaty rzadkich okazów ptaków.

Atrakcje dla aktywnych

Majorka przygotowała wiele atrakcji również dla miłośników aktywnego wypoczynku. Turyści mogą więc zwiedzać liczne jaskinie, jeździć konno, spacerować lub uprawiać sporty wodne, takie jak żeglarstwo i windsurfing. Nie mniejszym powodzeniem cieszą się pola golfowe i wodne parki rozrywki. Na stronie https://www.tui.pl/wypoczynek/hiszpania/majorka znaleźć można więcej informacji o atrakcjach turystycznych Majorki.

 

Biorąc pod uwagę wszystkie zalety Majorki, już teraz warto zarezerwować wakacje na tej pięknej wyspie, korzystając z oferty dostępnej na https://www.tui.pl/first-minute-lato.

Grupa Tipmedia
Podziel się: