Samsung Galaxy S10e – mniejszy model, który imponuje

 • 24.04.2019, 11:00
 • Grupa Tipmedia
Samsung Galaxy S10e – mniejszy model, który imponuje
Smartfony z serii Samsung Galaxy S zyskały aprobatę wśród wielu miłośników tej koreańskiej firmy. Przede wszystkim było to związane z dużą różnorodnością, ciekawym wyglądem i intuicyjnym użytkowaniem. Jednak wiele osób czekało na model z płaskim ekranem oraz bardziej poręcznym rozmiarze, co oferuje właśnie Samsung Galaxy S10e.

Powrócił płaski ekran

Już od dłuższego czasu koreańska firma stawiała na zakrzywione ekrany typu Edge. Wielu twierdziło, że to właśnie one są przyszłością smartfonów, dlatego większość modeli jest tworzona zgodnie z tą myślą. Jednak nadal jest wielu zwolenników płaskich ekranów, które są dobrze zrobione, dzięki czemu otrzymujemy nasycone kolory i głęboką czerń. Właśnie dlatego pojawienie się Samsunga Galaxy S10e wywołało tyle emocji, ponieważ ten stosunkowo niewielki telefon został zaopatrzony w taki ekran. Dzięki temu fani tego rozwiązania nie muszą już sięgać po modele konkurencji, tylko otrzymują smartfon z wyższej półki i dobrej cenie, który ponadto spełnia oczekiwania.

Jakość w mniejszym rozmiarze

Firma Samsung przyzwyczaiła już do tworzenia coraz to większych smartfonów, które stawały się coraz mniej poręczne, nie wspominając już o schowaniu ich do kieszeni od spodni. Dlatego pozytywne wrażenie wywarł Samsung Galaxy s10e, ponieważ ma mniejszy rozmiar, ale jego jakość nadal pozostaje na wysokim poziomie, szczególnie porównując go do flagowca z tej serii. Właśnie z tego powodu jeszcze bardziej warto zwrócić uwagę na jego parametry techniczne, które pokazują, że mniejsze wcale nie oznacza gorsze. Możemy odnieść wręcz odwrotne wrażenie, jeżeli chodzi o zwiększony komfort użytkowania.

Czym wyróżnia się ten telefon?

Na pierwszy rzut oka, gdy porównamy niektóre parametry tego modelu względem flagowca, to możemy odnieść wrażenie, że jest od niego gorszy. Jednak nie powinniśmy tak na to patrzeć, ponieważ niektóre wartości są mniejsze ze względu na bardziej poręczne rozmiary. Choć tak naprawdę nie jest on naprawdę mały, ponieważ wyświetlacz ma 5.8 cala. Po prostu możemy mieć takie odczucia, gdy porównamy go do tych największych telefonów firmy Samsung, które czasem zaczynały bardziej przypominać tablety, a nie smartfony. Dlatego najlepiej, jeżeli sami dokonamy analizy wszystkich danych związanych z tym modelem.

Najważniejsze parametry techniczne Samsung Galaxy S10e

 • Wyświetlacz o wartości 2280x1080 pikseli, gdzie po przeliczeniu okazuje się, że ich zagęszczenie wynosi 435 ppi;
 • 6 GB RAM;
 • Czytnik linii papilarnych został umieszczony w guziku, dzięki czemu stosowanie jest dużo łatwiejsze i przyjemniejsze;
 • Ośmiordzeniowy procesor;
 • Pamięć wewnętrzna o wartości 128 GB;
 • Wykorzystano system Android 9.0 Pie;
 • Smartfon został zaopatrzony w trzy aparaty fotograficzne, z których dwa znajdują się z tyłu i mają po 12 i 16 Mpix. Przedni aparat ma 10 Mpix;
 • Bateria ma 3100 mAh;
 • W telefonie zastosowano wyświetlacz AMOLED, dzięki czemu nawet w bardzo jasnych miejscach mamy duży komfort użytkowania;
 • Głośniki stereo działające w oparciu o technologię Dolby Atmos.
Grupa Tipmedia
Podziel się: