Fizjoterapeuta trafia do źródła bólu

  • 17.04.2019, 10:00
Fizjoterapeuta trafia do źródła bólu
Fizjoterapeuci, teraz nazywani przez nas rehabilitantami, są osobami, które stanowią trzon medycyny. To do nich przychodzimy z bólami mięśni, z bólami na tle nerwowym, z problemami z krążeniem, a czasem nawet z trudnościami z oddychaniem. Żeby zostać takim fizjoterapeutą, trzeba najpierw ukończyć dość trudne studia, a później jeszcze na bieżąco się szkolić.

Do takiego specjalisty może skierować nas lekarz rodzinny lub ortopeda. Bardzo często ludzie sami zgłaszają się do fizjoterapeuty, gdyż mają trudności zdrowotne. Jak dowiedzieć się, który to dobry fizjoterapeuta? Chorzów to jedno z miast, w którym można takiego znaleźć. To relatywnie nietrudne. Najpierw można zapytać o to najbliższych. Nasi krewni z pewnością będą znali dobrego fizjoterapeutę, zwłaszcza ci starsi, którzy na bieżąco wymagają pomocy. Jeśli nie oni, to możemy zwrócić się o pomoc do naszych znajomych. Znajomi znają się na wielu rzeczach, często sami mają problemy zdrowotne, to będą w stanie wskazywać osoby, które udzieliły im kiedyś pomocy. Można takich poszukać na stronie https://sprawdzonyfizjoterapeuta.pl.

Fizjoterapia zapewnia nam łatwy dostęp do pomocy, gdy mamy trudności

Do fizjoterapii zaliczamy przede wszystkim te zabiegi, które wykorzystują bodźce. Mogą to być na przykład masaże lecznicze, ale trzeba uważać, żeby nie trafić na osoby, które tylko udają, że są fizjoterapeutami. Pod szyldami salonów masażu często ukrywają się ludzie, którym wcale nie zależy na naszym zdrowiu. Z takimi praktykami próbuje walczyć zarówno rząd, jak i sami fizjoterapeuci, stąd ustawa o tym zawodzie.

Niewiele osób wie o tym, w czym pomagają fizjoterapeuci. Tymczasem oni pozwalają dojść do pełnego zdrowia nawet tym ludziom, którzy mieli za sobą zawał mięśnia sercowego. Jest to więc szalenie potrzebny zawód. Oprócz tego pomagają osobom, które miały przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, cierpiały na różnego rodzaju porażenia, wstrząśnienia mózgu, łokieć tenisisty, zakleszczające zapalenie ścięgna czy choćby „zwykłe” bóle kręgosłupa. Fachowiec pozwala dojść nam do zdrowia po naprawdę wielu przypadłościach, ponieważ doskonale wie, gdzie niekiedy tkwi źródło bólu – to pierwsza rzecz, którą musi wiedzieć fizjoterapeuta. Musi umieć określić, gdzie boli, a później sprawić, by przestało.

Fizjoterapeuta lepszy niż tabletka

W dzisiejszych czasach ludzie w ogromnych ilościach łykają tabletki przeciwbólowe. Nic dziwnego, jest mnóstwo reklam, które twierdzą, że ich środki dotrą do źródła bólu. Nic podobnego. Tabletka przeciwbólowa dociera do mózgu, czasami działa przeciwzapalnie, ale to wszystko. Do źródła bólu tak naprawdę dotrze tylko fizjoterapeuta, ponieważ tylko on uczył się o tym, gdzie tkwi ból.

Podziel się: