Zniżki za polisę OC - jak je sprawdzić?

  • 1.03.2018, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Zniżki za polisę OC - jak je sprawdzić?
Przy wyborze nowego ubezpieczenia OC zdecydowana większość kierowców w pierwszej kolejności zwraca uwagę na cenę. Jak powszechnie wiadomo na ostateczną wysokość polisy w dużej mierze wpływ mają zniżki, które przyznawane są przez ubezpieczycieli. To właśnie dzięki zniżkom można zmniejszyć cenę ubezpieczenia OC nawet o 70%.

Aby dowiedzieć się, czy rzeczywiście mniej zapłacimy za kolejną polisę oraz ile kosztować nas będzie pierwsze ubezpieczenie OC, warto wykorzystać Internet, a zwłaszcza porównać ubezpieczenia oc na www.ubezpieczeniaonline.pl i poznać ceny za 12-miesięczną ochronę.

Zniżki na OC - czym tak naprawdę są?

Zniżki na ubezpieczenie oc dla kierowców przyznawane są przez ubezpieczycieli tym kierowcom, którzy nie spowodowali żadnych stłuczek. Pamiętać należy o tym, że zniżki przypisane są nie do konkretnego auta, ale do kierowcy, dlatego też sprzedając stary samochód nie musimy martwić się o to, że zniżki nam przepadną.

Warto wspomnieć i o tym, że przy zmianie ubezpieczyciela zniżki za bezkolizyjną jazdę także nie przepadają. Przeglądając poszczególne oferty polis ubezpieczeniowych OC, bardzo szybko przekonamy się jednak, że nie istnieje tak naprawdę jednolity system naliczania zniżek. W praktyce oznacza to, że u poszczególnych ubezpieczycieli koszty ubezpieczenia mogą znacząco się różnić.

W jaki sposób naliczane są zniżki na ubezpieczenie OC?

Poszczególne firmy ubezpieczeniowe kwestie zniżek traktują zazwyczaj indywidualnie. Prawie u wszystkich ubezpieczycieli można zdobyć maksymalnie zniżki na poziomie 60% (za bezszkodową jazdę).

Na naszym rynku dostępne są jednak oferty od firm ubezpieczeniowych, które oferują nawet 80% zniżki. W wielu przypadkach zniżki te nie mają jednak bezpośredniego związku z bezkolizyjną jazdą i zależą od zupełnie innych czynników. Dodatkowy procent można otrzymać na przykład za lojalność, a dokładniej mówiąc za przedłużenie polisy ubezpieczeniowej OC u tego samego ubezpieczyciela.

W przypadku zniżek OC obowiązuje bardzo prosta zasada. Za jeden rok bezkolizyjnej jazdy przysługuje nam 10% zniżka na OC. Maksymalny pułap (60% upustu) można osiągnąć dopiero po 6 latach jazdy bez żadnej szkody. Pamiętać należy jednak o tym, że niektórzy ubezpieczyciele mogą honorować zniżki za bezkolizyjną jazdę w zupełnie inny sposób.

Sprawdź sam zniżki na OC

Samodzielne sprawdzenie zniżek jest bardzo proste, ale niestety czynność ta może zająć naprawdę bardzo wiele cennego czasu. Pamiętać należy o tym, że nasze obliczenia nie będą wiążące dla każdego ubezpieczyciela, dlatego też warto skorzystać z pomocy odpowiednich specjalistów.

Osoby, które chcą zdobyć najniższą ofertę, powinny dowiedzieć się jak sprawdzić zniżki oc z www.ubezpieczeniaonline.pl. Dzięki porównywarce zestawimy automatycznie nasze zniżki u największych ubezpieczycieli na rynku i błyskawicznie dowiemy się, która firma może nam zaoferować najkorzystniejsze warunki.

Alternatywny sposób na sprawdzenie zniżek OC

Osoby, które chcą sprawdzić swój aktualny poziom zniżek, mogą odnaleźć polisę OC za ostatni rok. Na specjalnym blankiecie powinna znajdować się dokładna informacja o przyznanych zniżkach. Aby uzyskać dokładne informacje o zniżkach na OC można także odwiedzić stronę internetową UFG (Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny) i wygenerować stosowny dokument podobny do ZOPUK (zaświadczenie o przebiegu historii ubezpieczeniowej). Dokument ten będzie zawierał dokładne informacje za ostatnie 5 lat. 

Grupa Tipmedia
Podziel się: