Jak dopasować fason spódnicy do figury?

  • 30.04.2018, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Jak dopasować fason spódnicy do figury?
Każda elegancka kobieta powinna mieć w swojej szafie choć jedną spódnicę o uniwersalnym zastosowaniu, najlepiej w kolorze czarnym. Ważne jest, aby była ona dopasowana do figury kobiety, dodawała jej urody, a maskowała mankamenty. Jakie fasony pasują do figury gruszki, jabłka czy klasycznej klepsydry?

Kobieca figura klepsydry

Idealnym rozwiązaniem dla kobiet o figurze klepsydry, charakteryzującej się krągłościami na wysokości bioder i piersi oraz wcięciem w talii, są spódnice rozkloszowane, plisowane, w stylu lat 50. XX wieku. Taki fason tuszuje nieco biodra i uda, a eksponuje talię i biust. Długość spódnicy w takim przypadku ma mniejsze znaczenie. Dla uwydatnienia krągłości, które są atutem kobiety, warto wybrać także spódnice o fasonie ołówkowym. Sprawdzą się one tak samo dobrze do pracy, jak i na randkę czy imprezę w klubie.

Figura gruszki

Panie o krągłych biodrach i płaskim brzuchu oraz niewielkim biuście mają figurę gruszki. Najlepiej będą wyglądać w spódnicach o kroju litery A. Warto wybrać też spódnice opływające luźno biodra, które je zatuszują. Świetnie sprawdzą się spódnice ze sztywniejszego materiału, takiego jak jeans. Kategorycznie trzeba unikać spódnic z plisami, które dodają szerokości na wysokości talii.

Figura jabłka

Panie o figurze w kształcie jabłka mają zwykle wąskie biodra, odstający brzuch i małe piersi. Wszystko więc skupia się na środkowej części ciała. Aby wysmuklić optycznie talię, warto dodać nieco objętości figurze poniżej, dlatego wybór rozkloszowanej spódnicy będzie bardzo dobry, choć trzeba dobrać właściwą jej długość, w celu uniknięcia efektu poszerzenia. Najkorzystniej wyglądają spódnice kończące się tuż za kolanami, albo te o asymetrycznych, ciekawych krojach.

Duży biust może być kłopotliwy

Atutem kobiety jest zwykle jej biust. Panowie często uważają, że im jest większy, tym lepiej. Niektóre panie z chęcią by go zmniejszyły, ale w większości przypadków wolą go zaakceptować i uczynić z niego swój walor. Przy doborze spódnicy do figury wielkość biustu ma znaczenie. Jeśli kobieta ma duże piersi, powinna wybrać spódnicę o obniżonej talii, albo z ciekawymi zdobieniami, które przyciągną wzrok do dolnych partii ciała. Można wybrać jasną spódnicę w zestawieniu z ciemną górą, która optycznie zmniejszy biust i nada proporcji sylwetce.

W spódnicy możemy iść na przyjęcie, ważną imprezę rodzinną lub służbową, ubrać ją do pracy w zestawieniu z elegancką koszulą, czy iść na randkę. Wszystko zależy od koloru, fasonu i wzoru - w praktyce możemy coś dopasować na każdą okazję. 

Grupa Tipmedia
Podziel się: