Jak sprawdzić wiarygodność oferty kredytowej?

  • 06.03.2019, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Jak sprawdzić wiarygodność oferty kredytowej?
Podpisanie umowy kredytowej, a tym samym zobowiązanie się do spłaty umówionej kwoty, na ustalonych warunkach, jest poważnym zobowiązaniem. Jest nim zresztą każdy podpisany dokument, który staje się wiążący wraz ze wszelkimi jego zapisami, nawet jeśli po czasie, w trakcie jego spokojnego czytania w zaciszu domowym, znajdzie się jakieś rozbieżności wobec informacji poruszanych wcześniej ustnie. To, co podpisane, zostaje bezsprzecznie uznane za świadomie potwierdzone i zaakceptowane.

Zaufanie i sprawdzanie

Faktem jest, że zobowiązując się do współpracy na takiej płaszczyźnie z którąś z firm bankowych, trzeba też posiadać do niej odrobinę zaufania, zwłaszcza, jeśli chodzi tutaj o współpracę długoterminową. Zaufanie to jednak nie jedyny grunt, na którym należy się opierać. Liczy się tutaj racjonalność, a więc jeszcze ważniejsze jest dokładne sprawdzenie wiarygodności oferty, na którą się zdecydujemy. Nie każdy wie jak do tego podejść. Bardzo dobrym początkiem jest sprawdzenie, czy mamy do czynienia z legalną, zarejestrowaną jako podmiot finansowy firmą. Wtedy w razie jakichkolwiek potrzeb kontaktu czy negocjacji zmiany ustaleń w trakcie trwania umowy będzie możliwe, będzie wiadomo gdzie danej firmy szukać. Nie można też patrzeć tylko na to, co jest zawarte w broszurach informacyjnych. One mają tylko charakter podglądowy i nie muszą prezentować wszystkich szczegółów.

Poprawność zapisów umowy

Jeśli wstępnych ustaleń w zakresie warunków umowy dokonuje się z pracownikiem ustnie, warto mieć zanotowane wszelkie liczby i najważniejsze informacje, aby z całą pewnością zweryfikować, czy na umowie są one takie same.

Najistotniejsze kwestie, definiujące całą umowę oraz jej przebieg, to:

  • okres trwania umowy

  • wysokość kredytu

  • terminy spłaty rat i ich wysokość

  • opłaty wstępne i dodatkowe

  • konsekwencje w razie spóźnienia z płatnością

Ramowe warunki poszczególnych umów można porównać na stronie https://www.banksecrets.eu/da/ Są tam wyszczególnione tylko legalne i właściwie działające podmioty – korzystanie z ich usług nie wiąże się z niespodziewanymi i przykrymi konsekwencjami.

Więcej: https://www.rp.pl/Banki/180809628-Darmowe-konta-bankowe-to-juz-obowiazek.html

Grupa Tipmedia
Podziel się: