Meble do ogrodu

  • 04.03.2019, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Meble do ogrodu
Każdy, kto posiada przydomowy ogródek, marzy zapewne o tym, aby ładnie go zaaranżować. Nie jest to wcale takie proste, bo w zagospodarowaniu nawet najmniejszej przestrzeni ogródka musi być przemyślane. Ważne jest to, aby osiągnąć spójność estetyczną i praktyczną,, na co składa się wiele różnych elementów, m.in. meble, dekor i styl.

Jakie meble do ogrodu?

Wybór mebli jest bardzo ważny, bo dzięki nim można komfortowo odpocząć i wykorzystać je do celów praktycznych. Popołudniowa drzemka na działce w otoczeniu natury, długie rozmowy z bliskimi, grillowanie i spotkania rodzinne, to wszystko uda się tylko wtedy, gdy dobierzesz dobrej jakości meble, gustowne i wygodne. Co więc powinno znaleźć się w każdym ogródku kub na działce?

Stoik kawowy i (lub ) ława drewniana

To meble niezastąpione, bo jakże bez nich zorganizować ognisko czy grilla? Jeśli posiadasz więcej wolnej przestrzeni zainwestuj w większą drewnianą ławę, mocną i stabilną i mniejszy stolik ze szklanym blatem z drewnianymi wstawkami. Bardzo ważny oprócz gabarytów jest także kształt i kolor mebli. Zależnie od aranżacyjnego pomysłu ale też wyglądu ogrodu – jeśli jest pełny sprzętów bardzie owalnych, o obłych krawędziach, wybierz też takie meble o zaokrąglonych kształtach. Tak samo odwrotnie. Pilnowanie spójności pozwoli otrzyma niesamowite efekty wizualne. Zawsze możesz wstawić jeden mebel o odmiennych kształtach i w innej kolorystyce. Ważne, aby ten kontrast miał swoje uzasadnienie i łączył się z jakimś widocznym szczegółem wystroju w ogrodzie. Wtedy efekty będą oszałamiające.

Fotele i krzesła

Tu również warto zachować spójność stylistyczną. Wybór materiałów, z jakich wykonane są meble ogrodowe, jest ogromy. Najczęściej jednak pierwszeństwo mają takie surowce, jak aluminium czy rattan. Wykonane na ich bazie mebel prezentują się naprawdę zjawiskowo. Wszystko zależy od konwencji, czyli od kształtu, koloru, designu itd. Zarówno jedne, jak i drugie są lekkie i dzięki temu nie ma problemu z ich przenoszeniem. Meble rattanowe urokliwe plecionki z palm egzotycznych bardzo ładnie prezentują się w stylistyce rustykalnej, kolonialnej i prowansalskiej, ale też w innych aranżacjach znajdą swoje miejsce. Są bardzo trwałe, ale zawsze warto chronić je przed działaniem promieni słonecznych i deszczu, bo po jakimś czasu mogą wypłowieć. Dlatego altanka lub chociaż częściowo zadaszony taras będą dla nich dobrym miejscem. Uroczym dodatkiem dla mebli rattanowych są barwne poduszki, które też uatrakcyjnią aranżację przestrzeni. Można też położyć na  sofie czy fotelu narzutę lub koc, które będą ciekawym dekorem, ale te z przydadzą się podczas wieczornych chłodów.

Podwieszane fotele i leżaki

Jeśli chcesz stworzyć w swoim ogrodzie lub na przydomowy tarasie miejsce bajkowe, gdzie odpoczywa się naprawdę dobrze, kup kilka leżaków, leżanek czy podwieszane fotele, wypełnione po brzegi mięciutkimi poduchami. Relaks z książką w ręku czy tabletem w takim miejscu jest niezastąpiony. Można też wstawić większą huśtawkę ogrodową z zadaszeniem, kilkuosobową, rozkładaną do leżanki lub zwykłą, przeznaczoną tylko do bujania. Dzięki takim sprzętom przebywanie w pobliżu natury będzie jeszcze bardziej bajeczne.

Grupa Tipmedia
Podziel się: