Drogo jak w Bydgoszczy, czyli ile płacą kierowcy za OC?

  • 01.03.2019, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Drogo jak w Bydgoszczy, czyli ile płacą kierowcy za OC?
Sprawdź, ile średnio kosztuje OC w Bydgoszczy – jednym z największych polskich miast. Porównaj koszty ubezpieczenia samochodu z kierowcami mieszkającymi w innych miejscach na mapie Polski. Co można zrobić, aby uniknąć najdroższych polis, a spełnić prawny wymóg ubezpieczenia pojazdu? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Koszty OC w Bydgoszczy w 2019 r.

Według najnowszych danych dostępnych w Internecie, średnie ceny OC przypadające na luty 2019 roku znacznie różnią się w zależności od miejscowości zamieszkania kierowcy. Niestety, Bydgoszcz należy do ścisłej czołówki, jeśli chodzi o najdroższe miasta pod względem ceny obowiązkowej polisy. Jedno jest pewne. Porównywarka ubezpieczeń OC na pewno przyda się właścicielom pojazdów zarejestrowanych nad Brdą.

Bydgoscy kierowcy za ubezpieczenie auta płacą średnio 1128 zł. Drożej jest jedynie we Wrocławiu (1180 zł) i Gdańsku (1236 zł), a podobnie w Kielcach (1118 zł) i Warszawie (1109 zł). Z kolei w nieodległym Toruniu różnica w średniej cenie wynosi aż 180 zł na korzyść Torunia. Wśród relatywnie „tanich” miast na początku 2019 r. znalazły się takie stolice wojewódzkie jak Szczecin, Kraków, Katowice, Rzeszów, Białystok czy Olsztyn. Powiedzenie „drogo jak w Bydgoszczy” nabrało aktualnie nowego wymiaru.

Ile zapłacisz za OC

Jako mieszkanka lub mieszkaniec Bydgoszczy na pewno z niepokojem śledzisz doniesienia o wyższych niż dotychczas średnich cenach OC w swoim mieście. Do tej pory koszty ubezpieczania auta były wysokie i odczuwalne, ale świadomość, że tylko w dwóch innych miastach są wyższe, musi dawać do myślenia...

Na szczęście ostateczna cena za OC jest obliczana każdemu kierowcy z osobna. Wiele zależy od Twoich indywidualnych parametrów, a także tego, jaki samochód ubezpieczasz. Wysokość zniżek za bezszkodową jazdę, rocznik, marka i producent auta, wiek, doświadczenie za kółkiem, fakt posiadania (lub nie) rodziny, planowany przebieg – to tylko część czynników, które wpływają na ostateczną wycenę.

Kolejny plus jest taki, że firmy ubezpieczeniowe konkurują między sobą cenami. Akurat OC jest ubezpieczeniem, którego zakres jest w praktyce identyczny, różnice zaczynają się przy pakietach assistance czy autocasco.

Mieszkańcy Bydgoszczy nie są uzależnieni wyłącznie od największych firm na rynku posiadających szeroką sieć agentów. Przez Internet możesz obecnie sprawdzić i porównać wszystkie oferty, ale to już temat na osobny fragment artykułu.

Choć w Bydgoszczy drogo, płać mniej za OC

Jeśli chcesz zmienić ubezpieczyciela, sprawdź, jak wypowiedzieć OC, żeby nie stracić na całej operacji. To tylko jedna z wielu porad, jakich można udzielić osobie poszukującej tańszej polisy. Choć na pewne czynniki nie wpłyniesz z dnia na dzień albo wcale (miejsce zamieszkania, wiek, doświadczenie w roli kierowcy), do innych możesz się lepiej dostosować.

Przede wszystkim korzystaj z wygodnych, internetowych porównywarek. To nic nie kosztuje, a pozwala zestawić w jednym miejscu oferty wszystkich ubezpieczycieli, od razu dostosowane do Twoich parametrów. Oszczędności dzięki porównywaniu sięgają – uwaga – setek złotych!
Gdy jesteś młodym kierowcą, który niedawno odebrał prawo jazdy po egzaminie w słynnym WORD przy Alei Wyszyńskiego 54, poszukaj współwłaściciela swojego auta, którego składki za bezszkodową jazdę pozwolą zaoszczędzić na polisie w sposób bardzo znaczący.

Jeśli dopiero planujesz zakup samochodu do jeżdżenia po Bydgoszczy i okolicy – wybierz możliwie małolitrażowy i bezpieczny. Ubezpieczyciele sprzyjają posiadaczom samochodów, które stwarzają mniejsze ryzyko na drodze.

Grupa Tipmedia
Podziel się: