Jaki telefon z ekranem do 6 cali będzie najlepszy?

 • 01.03.2019, 09:00
 • Grupa Tipmedia
Jaki telefon z ekranem do 6 cali będzie najlepszy?
Większy ekran smartfona oznacza wyższy komfort obsługi – zwłaszcza wówczas, gdy urządzenie mobilne wykorzystujesz do grania, oglądania filmów czy przeglądania stron internetowych lub plików graficznych. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się modele z ekranem o przekątnej oscylującej w okolicach 6 cali. Szukasz telefonu z tej grupy? Zobacz, na co zwrócić uwagę.

Jeszcze kilka lat temu standardowy smartfon miał co najwyżej 4,5, a w porywach 5-calowy ekran. Dziś jednak dla wielu to stanowczo za mało – zwłaszcza że producenci coraz częściej oferują modele bezramkowe. To one sprawiają, że telefon może mieć większy wyświetlacz, zachowując jednocześnie dość kompaktowy rozmiar. Jeśli więc interesuje Cię telefon do 6 cali, zwróć również uwagę na jego konstrukcję oraz ogólne rozmiary. A co jeszcze ma znaczenie i jakie modele warto wziąć pod uwagę?

Nie tylko przekątna ekranu ma znaczenie

Wybór smartfona nie jest łatwym zadaniem – w końcu każdy z nas potrzebuje czegoś innego. Są jednak parametry, które zawsze warto sprawdzić. To m.in.:

 • typ ekranu – obecnie najpopularniejsze są modele z ekranami IPS oraz AMOLED, które zapewniają świetny kontrast i dobre nasycenie obrazu,

 • rozdzielczość ekranu, a więc „zagęszczenie pikseli”,

 • stosunek wielkości ekranu do wielkości całego przodu telefonu (im wyższy, tym lepiej),

 • procesor i pamięć RAM – im wyższe parametry, tym płynniej będzie pracował Twój smartfon,

 • bateria – od jej pojemności oraz obecności technologii takich jak QuickCharge zależy, jak długo wytrzyma Twój smartfon bez ładowania i jak szybko uzupełnisz niedobory energii.

Jaki model o ekranie 6 cali wybrać?

To indywidualna decyzja. Są jednak modele, które cieszą się większym niż inne uznaniem w tym segmencie. Do tych najciekawszych można zaliczyć m.in.:

 • Huawei P20 Pro, flagowiec chińskiego koncernu o ekranie 6,1 cala, z aż potrójnym aparatem opartym na optyce Leica oraz bardzo wydajnym procesorem,

 • Huawei Mate 10 – z OLED-owym ekranem o proporcjach 18:9 i bardzo wydajnym procesorem 8-rdzeniowym oraz nawet 6 GB pamięci RAM,

 • Samsung Galaxy A7 – 6-calowy, bardzo estetyczny, elegancki i funkcjonalny. Także z potrójnym aparatem,a dodatkowo z wbudowanym w ekran czytnikiem linii papilarnych.

 • LG V30 – flagowiec z końca 2017 roku, wodoodporny (IP68), i z dobrym aparatem, a przy okazji, nieco tańszy (a nadal równie wydajny).

Szukasz czegoś innego? Modeli o ekranie z przekątną ok. 6 cala znajdziesz znacznie więcej. Wyboru dokonaj świadomie, np. po porównaniu tel. na komórkomat.pl. Korzystając z takiego serwisu, szybko sprawdzisz, jakie są kluczowe różnice między poszczególnymi urządzeniami i dopasujesz odpowiednie dla siebie.

Grupa Tipmedia
Podziel się: