Przyrządy do ćwiczeń, które warto mieć w domu

  • 26.02.2019, 18:00
  • Grupa Tipmedia
Przyrządy do ćwiczeń, które warto mieć w domu
Zdrowy styl życia wybiera obecnie coraz więcej osób. Decydują się one na odpowiednią dietę i aktywność fizyczną. Połączenie tych dwóch aspektów gwarantuje poprawę figury i ogólnego samopoczucia. Niektórzy jednak nie mają czasu na uczęszczanie do klubów fitness. Warto więc wiedzieć, które przyrządy pozwolą wykonać wartościowy trening w domu.

Hantle lub kettle

Jednym z akcesoriów fitness, które z pewnością przydadzą się w domu są hantle. Dzięki nim można wykonać wiele ćwiczeń z obciążeniem. Przykładowo, posiadając dwa ciężarki o wadze, która jest dostosowana do naszych możliwości można z powodzeniem wykonać serię przysiadów, zakroki, wykroki oraz ćwiczenia parków i bicepsów. Wszystko zależy od naszych preferencji i znajomości konkretnych ćwiczeń. Alternatywą dla hantli są w wielu przypadkach kettle, które świetnie sprawdzają się przede wszystkim podczas robienia przysiadów.

Ławeczka

Kolejnym niezwykle przydatnym produktem podczas domowego treningu jest ławeczka do ćwiczeń. Na rynku dostępne są trzy warianty tego urządzenia: ławka prosta, skośna i pozioma. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale ławeczka pozwala wykonać ćwiczenia na wiele partii mięśniowych: klatki piersiowej, bicepsów, tricepsów, nóg, barków i brzucha. Niektóre ćwiczenia można wykonywać z własnym ciałem, a do innych przydatne będą hantle. Ławka do ćwiczeń jest bardzo powszechnym urządzeniem dlatego, że jest prosta w obsłudze, lekka i łatwo nią manewrować. Poza tym, mogą z niej korzystać zarówno początkujący, jak i zaawansowani sportowcy. Dodatkowo, taki sprzęt nie zajmuje wiele miejsca, więc z powodzeniem znajdziemy dla niego miejsce w domu. Wystarczy ławka do ćwiczeń i kilka rodzajów obciążenia , by wykonać pełnowartościowy trening bez wychodzenia z domu.

Stepper

Najbardziej efektywnym połączeniem jest trening siłowy i cardio. Dlatego ćwicząc w domu, warto mieć np. stepper. Jest to niewielkich rozmiarów urządzenie, które pomaga wyrzeźbić dolne partie ciała. Regularny trening (około 3 razy w tygodniu po 20 minut) wysmukli pośladki, łydki i nogi oraz ujędrni skórę. Stepper jest świetny do domowego treningu, bo można ćwiczyć nawet podczas oglądania telewizji. Na rynku dostępna jest wersja prosta i skośna, która daje więcej możliwości podczas treningu.

Jak widać, do zrobienia efektywnego treningu nie potrzeba urządzeń o znacznych gabarytach. Ważna jest znajomość odpowiednich ćwiczeń i regularność ich wykonywania. Warto również pamiętać, że trening na wolnych ciężarach jest efektywniejszy niż na maszynach w siłowni. Decydując się na domowy fitness warto rozpocząć swoją przygodę od zaopatrzenia się w akcesoria i urządzenia niewielkich rozmiarów, które będzie można łatwo schować. Oczywiście trenując w domu, trzeba pamiętać, by wszystkie aktywności były dla nas bezpieczne. Obciążenie i intensywność treningu należy zwiększać stopniowo, wraz ze wzmacnianiem się mięśni.    

Grupa Tipmedia
Podziel się: