Odpowiednie wyposażenie na stanowisku pracy

  • 12.04.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Odpowiednie wyposażenie na stanowisku pracy
W każdym miejscu pracy obowiązują określone zasady BHP, które uzależnione są od profilu działalności firmy. Inne wymogi będą obejmować pracowników hal produkcyjnych, a jeszcze inne osób pracujących w biurze. Podjęcie zatrudnienia na danym stanowisku niekiedy wymaga wyposażenia w specjalistyczną odzież – maski ochronne BHP czy profesjonalne buty antypoślizgowe. Takie produkty oferuje sklep BHP w Bydgoszczy. Wśród naszych produktów znajdują się rękawice, hełmy, nauszniki czy inne elementy chroniące poszczególne części ciała czy układy, np. oddechowy, temu służą maski ochronne BHP – pełnotwarzowe lub półmaski.

Wyposażenie w zależności od charakteru pracy

Podejmując pracę, powinniśmy pamiętać, że w każdej chwili może nas skontrolować Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy i ustanowić karę za nieprzestrzeganie określonych przepisów. Chęć uniknięcia sankcji finansowej, ale także zachowania własnego bezpieczeństwa motywują nas do tego, aby zaopatrzyć się w specjalistyczną odzież. Sklep BHP w Bydgoszczy oferuje wysokiej jakości produkty, jakie uchronią Ciebie przez szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi – hałasem, trującym zapachem, pyłem czy ryzykiem związanym z pracą na wysokości.

Odpowiednie warunki pracy

O te wszystkie kwestie powinien zadbać pracodawca. Wyposażenie pracowników w odpowiedni sprzęt to jego obowiązek, szczególnie tam, gdzie istnieje duże ryzyko związane z wykonywanymi obowiązkami. Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy czuwa nad tym, aby firmy respektowały wszystkie przepisy dotyczące bezpieczeństwa. Wszystko po to, aby zagwarantować pracownikowi jak najdogodniejsze warunki pracy oraz zminimalizować ryzyko, jakie wiąże się z pełnieniem danej funkcji.

Ochrona dróg oddechowych

Nasze maski ochronne BHP przeznaczone są do ochrony dróg oddechowych. Dzięki wymienności filtrów można je dostosować do dowolnego środowiska pracy, w zależności od tego, jakie zagrożenia występują: opary, zapach czy pył. Maski pełnotwarzowe chronią również oczy, z kolei półmaski skoncentrowane są wyłącznie na zabezpieczeniu dróg oddechowych. Doskonale filtrują powietrze, dzięki czemu do naszego układu nie przedostają się szkodliwe substancje oraz zanieczyszczenia. Takie produkty wykonane są z nieuczulających materiałów, które gwarantują wysokie bezpieczeństwo. Sklep BHP Bydgoszcz oferuje szeroki wybór masek oraz innych akcesoriów wykorzystywanych w miejscach pracy wymagających odpowiedniego wyposażenia, które kontrolowane jest przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy.

Opracowano we współpracy z: Mjm.pl

Grupa Tipmedia
Podziel się: