Jak skorzystać na Black Friday w Polsce?

  • 11.01.2019, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Jak skorzystać na Black Friday w Polsce?

Czarny Piątek jest dniem dużych wyprzedaży. Do Polski zawitał on ze Stanów Zjednoczonych. Jednocześnie jest to początek świątecznego szału zakupowego. Dobrze wykorzystanie tego dnia sprawi, że uda się zaoszczędzić wiele pieniędzy. Czarny Piątek, a nawet cały tydzień, to czas, kiedy nie tylko konsumenci szykują się na zysk. Liczne black friday case study, pokazują, że dobrze wykorzystany przez firmę może być źródłem profitu na cały rok. Sprawdź, co należy wiedzieć o Czarnym Piątku w Polsce i poznaj, jak możesz go wykorzystać, aby zwiększyć obroty swojej firmy.

Czarny Piątek wypada w piątek po Święcie Dziękczynienia w USA. Uznany jest za początek świątecznego sezonu zakupowego.

Obrazy związane z Black Friday kojarzą się z tłumem ludzi, którzy wbiegają do sklepu i wykupują przeceniony asortyment.

W Polsce nie występują takie obrazy, promocje zazwyczaj nie są też tak okazałe. Warto jednak poszukać upragnionej oferty.

Liczne firmy wykorzystują Czarny Piątek do pormocji swoich usług. Landini.com są przykładem jak zwiększyć sprzedaż landing page, korzystając z Black Friday.

Czarny Piątek w Polsce.

Tradycja Czarnego Piątku zawitała do Polski wprost z USA. Black Friday jest określany jako początek świątecznego sezonu zakupowego i wypada na pierwszy piątek po Święcie Dziękczynienia. Obrazki, które można zobaczyć w Internecie czy telewizji, to tłum osób, który wbiega do sklepu i dosłownie rozszarpuje przeceniony towar. W Polsce takie dramatyczne sceny nie występują. Związane jest to z brakiem aż tak dużych promocji na towary. Nie oznacza to, że nie można znaleźć dobrych ofert. Obniżki cen do 70 czy 80% nie są w Polsce niczym niezwykłym. Oczywiście w okresie Czarnego Piątku. Warto jednak wcześniej przyjrzeć się wybranym towarom i ich cenom. Co roku zdarza się, że jakiś produkt ma sztucznie zawyżoną cenę tuż przed Czarnym Piątkiem. Unikając kompulsywnych zakupów i zbędnych emocji, w Czarny Piątek można zaoszczędzić duże kwoty na zakupach. Promocje pojawiają się już na początku tygodnia, dlatego warto przyjrzeć się, czy interesujący nas Towar nie jest już dostępny w dobrej cenie. Pozwoli to na uniknięcie tłumów i kolejek, które pojawiają się w Czarny Piątek.

 

Dodatkowo Black Friday jest idealnym momentem, który mogą wykorzystać firmy na zwiększenie swojej rozpoznawalności oraz zysków. Dobrze wykorzystany szał zakupów, będzie miał pozytywne oddziaływanie przez cały rok. Ciekawe case study jest opublikowane na stronie Landingi blog. Powinna to być obowiązkowa lektura dla każdego, kto planuje promocję na Czarny Piątek.

Grupa Tipmedia
Podziel się: