Jak można bezpiecznie przetransportować sprzęt zimowy?

  • 20.12.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Jak można bezpiecznie przetransportować sprzęt zimowy?
Kiedy sezon zimowy zostaje zainaugurowany, miłośnicy zimowego szaleństwa pakują swój sprzęt i wyruszają na stok. Jednak, jeśli wybierasz się w góry samochodem, musisz zadbać o to, aby bezpiecznie przetransportować nie tylko siebie i swoich towarzyszy, ale też narty, czy też deski snowboardowe. Sprawdź kilka niezawodnych sposobów, dzięki którym przewieziesz sprzęt zimowy, gdziekolwiek tylko zechcesz.

Dobierz bagażnik dachowy do auta

Bagażniki dachowe składają się zazwyczaj z dwóch listew wykonanych z aluminium lub też ze stali, po ich przymocowaniu na dachu możliwe jest przetransportowanie sprzętów. Najważniejsze jest jednak to, aby dobrać odpowiedni bagażnik do posiadanego przez nas modelu samochodu. Co ciekawe można z niego korzystać nie tylko podczas zimowych wypadów w góry, ale także latem do przewożenia rowerów, czy nawet desek surfingowych. Bagażniki montowane są na relingach lub też poprzez wykorzystanie przyssawek w modelach magnetycznych.

Postaw na uchwyty

Jeśli posiadamy już bagażnik bazowy, to powinniśmy zakupić też uchwyt. Z roku na rok stają się one coraz bardziej popularne, gdyż pozwalają bezpiecznie przewozić narty, ale też deski snowboardowe. Bardziej zaawansowane uchwyty są dostosowane do konkretnych typów nart, np. carvingowych, czy też klasycznych. Przy wyborze konkretnego modelu koniecznie trzeba zwrócić uwagę na ilość sprzętów, które chcemy przewieść. Inną ważną informacją będzie również materiał, z którego wykonany jest uchwyt, aby niestraszna była mu wilgoć, mrozy, czy opady śniegu. Przeważnie można znaleźć modele wykonane z aluminium lub też ze stali, jednak uchwyty wykonane z tego ostatniego tworzywa są znacznie droższe.

Gdzie kupić uchwyty?

Obecnie można znaleźć modele uchwytów do przewożenia sprzętów zimowych w różnych przedziałach cenowych. Najtańsze produkty kosztują około 200 zł, jednak kiedy chcemy przetransportować większą ilość nart i desek snowboardowych, trzeba wydać znacznie więcej pieniędzy, niekiedy nawet około 1000 zł. Na stronie internetowej https://smartmoto.pl/pol_m_Produkty-zimowe_Bagazniki_Uchwyty-na-sprzet-zimowy-1556617.html można znaleźć uchwyty w takim przedziale cenowym, na jaki aktualnie nas stać.

A może specjalny box?

Jeśli zamontuje się bagażnik relingowy, to możliwe staje się także umieszczenie na nim specjalnego boxu. Jego wielkość powinno się określić w zależności od tego, co zamierzamy w nim przewozić. Ich zaletą jest na pewno to, że chronią sprzęt, tym bardziej ma to znacznie przy dłuższej podróży.

Grupa Tipmedia
Podziel się: