Nauka języka niemieckiego - 3 powody, dla których warto nauczyć się niemieckiego

  • 28.11.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Nauka języka niemieckiego - 3 powody, dla których warto nauczyć się niemieckiego
Najczęściej nauczanym językiem obcym w Polsce jest język angielski. Dzieci uczą się go już w przedszkolach i od pierwszych klas szkół podstawowych. Język niemiecki jest rzadziej nauczany, lecz warto go znać. Oto 3 powody, które sprawiają, że nauka języka niemieckiego przynosi korzyści.

1. Nauka języka niemieckiego zwiększa perspektywy na lepszą pracę

2. Sprawna komunikacja podczas wyjazdów za granicę - niemiecki to popularny język

3. Poszerzenie horyzontów

Język niemiecki jest obecny w polskich szkołach jako drugi język obcy. Niestety, często sami nauczyciele kładą niewielki nacisk na swój przedmiot i uczniowie niewiele zapamiętują z lekcji. Aby sprawnie porozumiewać się w języku zachodnich sąsiadów, nauka języka niemieckiego powinna odbywać się na kursach. Dowiedz się, dlaczego warto na nie uczęszczać.

1. Nauka języka niemieckiego zwiększa perspektywy na lepszą pracę

Znajomość jednego języka obcego to obecnie podstawa, dlatego od kandydatów na wysokie stanowiska wymaga się umiejętności komunikowania się w co najmniej dwóch językach obcych. W wielu firmach na zachodzie kraju mile widziana jest biegła znajomość języka niemieckiego ze względu na częste kontakty biznesowe z firmami z Niemiec. Dodatkowo nauka języka niemieckiego umożliwia podjęcie dobrze płatnej pracy za granicą lub w polskiej filii zachodniego przedsiębiorstwa.

2. Sprawna komunikacja podczas wyjazdów za granicę - niemiecki to popularny język

Językiem niemieckim porozumiewa się nawet 120 milionów osób, dla których jest to mowa ojczysta. Po niemiecku mówi się w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Lichtensteinie oraz Luksemburgu. Ponadto niemiecki jest dobrze znany przez mieszkańców północnych Włoch, wschodniej Belgii, Holandii, Danii i wschodniej Francji. Bez trudu można porozumiewać się po niemiecku w Czechach, Rumunii, a nawet w Rosji. Język przydaje się podczas letnich wycieczek w góry oraz zimowych wyjazdów na narty, a także w trakcie krótkich wycieczek po Europie.

3. Poszerzenie horyzontów

Niemcy to kraj, w którym tworzy się liczne innowacje, dlatego znajomość języka niemieckiego daje dostęp do wielu artykułów naukowych, książek i innych publikacji z różnych dziedzin. Co więcej, nauka języka niemieckiego sprawia, że zyskuje się możliwość czytania słynnych dzieł w oryginalnej wersji - niewiele osób wie, że aż 1 na 10 książek na całym świecie jest pisania właśnie w tym języku. Część z nich nie jest tłumaczona na inne języki, przez co niemożliwe jest ich przeczytanie po polsku lub po angielsku. Niemiecki pozwala poszerzyć horyzonty także dzięki bogatemu dziedzictwu kulturowemu zachodnich sąsiadów.

Grupa Tipmedia
Podziel się: