Ulotki – co zrobić, aby spotkały się z pozytywnym odzewem?

  • 5.04.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Ulotki – co zrobić, aby spotkały się z pozytywnym odzewem?
Ulotki reklamowe to chyba jedna z najstarszych i najbardziej tradycyjnych form reklamowania działalności, wydarzenia, akcji. Otrzymujemy je podczas konferencji, targów, a także w galeriach handlowych, przejściach podziemnych, na dworcach i w wielu innych miejscach. Choć wydawać by się mogło, że większość z nich jest nieczytana i ląduje w koszu na śmieci, to i tak jest to jedna z cenniejszych dróg dotarcia do potencjalnego odbiorcy. Jaka jest dobrze zrobiona ulotka, jak powinna wyglądać i co powinna zawierać?

Prawidłowo zrobiona ulotka, czyli jaka?

Na ulotki decydują się te firmy, które planują dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Są to chociażby nowe lokale gastronomiczne, salony kosmetyczne, prywatne szkoły i wiele innych. Aby rozpowszechniane przez nich materiały reklamowe spotkały się z pozytywnym odzewem, muszą być w pierwszej kolejności dobrze wykonane.

Dobrze zrobiona ulotka składana powinna być przede wszystkim czytelna, zbyt duża ilość kolorów, jak również niewyraźne logo firmy to gwarancja reklamowej porażki. Zarówno kolorystyka, zdjęcia, jak i czcionka umieszczona na materiale powinna współgrać z logo reklamującej się firmy i typem prowadzonej działalności.

Najważniejsze informacje takie jak: dane kontaktowe firmy (adres, numer telefonu, e-mail, adres strony internetowej) powinny być wyraźne i nietrudne do odszukania. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie na ulotce mapki dojazdu, która pozwoli klientowi na bezproblemowy dojazd do siedziby firmy. Jeżeli ulotka związana jest z jakąś aktualną, bądź długotrwałą akcją promocyjną, wówczas również powinna ona zawierać czytelną i łatwo dostępną informację na ten temat.

Dobrze jest ponadto stawiać na cenne dla klienta i aktualne treści. Może to być przykładowo poinformowanie o aktualnym zakresie usług lub dostępnym cenniku. Osoba, do której trafi ulotka, powinna mieć jasność, co musi zrobić, aby korzystać z usług lub okazji.

Przygotowujesz ulotki, powierz to fachowcom!

Jeżeli dotąd nie przygotowywałeś ulotek, a decydujesz się właśnie na tę formę reklamy, musisz zastanowić się, czy chcesz je przygotować samodzielnie, a może zlecisz to zadanie profesjonalistom. Ogromnym plusem oddania tej pracy w czyjeś ręce jest oszczędność czasu. Drukarnie takie jak np. Drukarniaonline.pl mają profesjonalny sprzęt, ale też wykwalifikowanych pracowników, którzy dzięki swemu doświadczeniu i wiedzy potrafią przygotować profesjonalne materiały reklamowe takie jak właśnie ulotki. Po twojej stronie będzie leżało jedynie dokonanie wyboru: formatu (np. A7, A6, A5 itd.), papieru (np. kreda błysk 130g), kolorystyki (druk dwustronny kolorowy), typu wykończenia, jak również nakładu.

Duże znaczenie ma ponadto format wybranego produktu. Firma drukarniaonline.pl w swojej ofercie proponuje tradycyjne ulotki, a oprócz tego ulotki składane oraz ulotki składane Lux (modele wykonane są na lepszej jakości papierze, trwalszym i odporniejszym na uszkodzenia) i ulotki z perforacją (popularne ulotki ze zrywanymi karteczkami).

Jedną z największych zalet ulotek jest ponadto to, że jest to forma reklamy, która nie wymaga dużych nakładów finansowych. A dodatkowo, jeżeli skorzysta się z usług firmy, która ma korzystną ofertę, wówczas jesteśmy w stanie nawet zaoszczędzić.

Grupa Tipmedia
Podziel się: