Zadbaj o swój sen - jaki rodzaj pościeli wybrać?

  • 26.11.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Zadbaj o swój sen - jaki rodzaj pościeli wybrać?
Spokojny, odpowiednio długi i głęboki sen jest sekretem energii każdego dnia. Jak o niego zadbać? Wystarczy, że w Twojej sypialni znajdzie się właściwa pościel, aby zaśnięcie wieczorem stało się proste, a wstawanie o poranku bezproblemowe. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę w trakcie jej wyboru.

Zadbaj o to, co jest w środku

Zanim zaczniesz wybierać kolorowe poszewki, konieczne jest zadbanie o to, co jest w ich środku. Chodzi oczywiście o rodzaj wypełnienia kołdry i poduszek. Najczęściej wykorzystuje się do tego pierze, puch lub materiały syntetyczne. Które z nich powinno znaleźć się w Twojej sypialni? Zacznijmy od pierza z ptactwa wodnego, łączącego w sobie wysoką jakość z przystępnymi cenami. Naturalny surowiec jest sprężysty i powinien być wybierany głównie latem. Zimą może nie zapewnić Ci odpowiedniego ciepła.

Puch to kolejny naturalny surowiec, który jest wykorzystywany przez producentów pościeli do jej wypełnienia. Najczęściej pochodzi on z kaczek i gęsi, jednak na rynku jest również dostępny ten z ptactwa wodnego. Jego główną zaletą jest delikatność, doskonały komfort termiczny i bezproblemowe wchłanianie wilgoci. W połączeniu ze sprężystością i miękkością puch staje się jednym z najlepszym form wypełnienia kołder i poduszek. Tego typu produkty znajdziesz np. w sklepie Nyks. Pamiętaj jednak, że zarówno ten surowiec, jak i pierze nie są polecane osobom z alergiami!

Na szczęście z myślą o takich osobach powstała pościel z wypełnieniem syntetycznym, np. z poliestru czy włókna silikonowego. Wykorzystanie sztucznych materiałów minimalizuje rozwój szkodliwych mikroorganizmów, mogących powodować nasilenie objawów alergii. Jakie jeszcze zalety mają tego typu produkty? Są łatwe w utrzymaniu w czystości - bez obaw możesz prać je w pralce, z łatwością radzą sobie z mrozami oraz są puszyste i relatywnie lekkie. Tzw. puch sztuczny nie absorbuje również roztoczy i kurzu.

Stylowy dodatek do Twojej sypialni

Gdy wybierzesz już właściwe wypełnienie kołdry i poduszek, zadbaj także o estetyczny wygląd pościeli. Pierwszym krokiem jest dobór odpowiedniego rozmiaru - na rynku znajdziesz komplety o różnych wymiarach, dlatego przed zakupem upewnij się, że w Twoim koszyku znalazł się ten właściwy. Następnie wybierz materiał - bawełnę, satynę, flanelę, jedwab lub poliester. Naszymi ulubieńcami są te wykonane z naturalnych tkanin, które gwarantują komfortowy sen w trakcie chłodnej zimy i gorącego lata.

Jakie szwy powinna mieć idealna pościel, aby sen był komfortowy? Przede wszystkim mocne, np. laminowane, dzięki którym poszewki nie ulegną rozciągnięciu lub przypadkowemu rozdarciu. Wybieraj również te zapinane na zamek błyskawiczny lub guziki - takie zabezpieczenie skutecznie zapobiega przedostaniu się do ich wnętrza kurzu, a do tego chroni pościel przed rozpięciem podczas snu. Nie zapomnij o jej właściwym kolorze. Dopasuj ją do wystroju sypialni, a pomieszczenie nabierze nietuzinkowego klimatu.

Grupa Tipmedia
Podziel się: