Wybielanie zębów - o czym należy pamiętać?

  • 22.11.2018, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Wybielanie zębów - o czym należy pamiętać?
Wizyty u stomatologa najczęściej kojarzą nam się z dwoma rzeczami – bolesnymi i nieprzyjemnymi zabiegami oraz dużymi kosztami. Podchodzimy do tego jednak rozsądkowo – zęby mamy tylko jedne, więc trzeba o nie dbać. Jeśli Twoja troska o estetyczny uśmiech wykracza poza rutynowe wizyty u stomatologa i marzą Ci się zęby jak perełki, to ten artykuł jest dla Ciebie. Podpowiadamy co warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na wybielanie zębów.

Paskowa rewolucja

Wybielanie zębów dzięki paskom stało się proste i niewymagające od nas ani czasu ani specjalnych umiejętności. Dzięki temu, że jest to łagodny dla naszego portfela sposób na uzyskanie pożądanej bieli zębów, chętnie korzystamy z tego rozwiązania. Co prawda, w porównaniu z zabiegiem wykonanym w gabinecie dentystycznym, efekt utrzymuje się krócej, jednak biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny – i tak wypada na korzyść domowego zabiegu. Przed zakupem pasków, warto skonsultować swoje plany z zaufanym stomatologiem, aby ocenił czy nie ma żadnych przeciwskazań do ich stosowania.  

Wybielanie zębów – co warto wiedzieć?

Zanim zabierzemy się za kurację wybielającą, skontrolujmy stan naszego uzębienia. Wizyta u dentysty będzie niezbędna. Lekarz stomatolog oszacuje czy nasza jama ustna jest wolna od ubytków i stanów zapalnych. Plastry odnoszą lepszy efekt, gdy nasze zęby są wolne od kamienia nazębnego, dlatego zaleca się raz do roku usuwać jego nadmiar. Dopiero wówczas możemy przejść do dzieła właściwego.

Nie zaleca się stosowania pasków wybielających osobą które cierpią na nadwrażliwość lub mają problemy z dziąsłami.

Osoby, które noszą aparaty nazębne, powinny wstrzymać się z zabiegiem do czasu zdjęcia aparatu ortodontycznego.

Dzięki paskom możemy poprawić kolor naszych zębów nawet o kilka odcieni.

Biała dieta

Podczas stosowania kuracji wybielającej, zaleca się spożywanie produktów, które nie barwią zębów (buraki, kurkuma, czerwone wino, kawa). To tak zwana biała dieta. Obostrzenia obejmują również używki oraz kwaśne i słodkie potrawy. Dzięki temu, efekt wybielania paskami utrzyma się na naszych zębach dłużej.

Należy pamiętać, by przed aplikacją preparatu na zęby zapoznać się z ulotką. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że kuracja jest przeprowadzona we właściwy sposób.

Aby efekt wybielania zębów był bardziej trwały, warto zadbać o prawidłową higienę jamy ustnej, opierającą się na systematycznym szczotkowaniu zębów, regularnym używaniu nici dentystycznej i płynu do higieny jamy ustnej. Zobacz też: płyny do ust na Paski-Crest.pl!

Paski wybielające zęby metodycznie zdobywają coraz więcej zwolenników. Dzięki temu, że można je nakładać na zęby samodzielnie, bez specjalistycznego sprzętu i wiedzy, ich powszechności, ogólnej dostępności i prostej formie aplikacji stają się poważnym konkurentem dla gabinetów stomatologicznych, które oferują usługę wybielania zębów. Czy mają szansę wyeliminować ten zabieg z cenników gabinetów? Raczej nie, ale na pewno są interesującą alternatywą dla osób, którym zależy na pięknym uśmiechu, nie tylko od święta. 

Grupa Tipmedia
Podziel się: