Romantyczny weekend w Poznaniu! Najlepsze miejsca

  • 22.11.2018, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Romantyczny weekend w Poznaniu! Najlepsze miejsca
Urodziny? Rocznica? A może po prostu okazja do spędzenia czasu we dwoje? Nawet zwykły weekend może zmienić się w romantyczną eskapadę jeśli tylko zostanie odpowiednio zaplanowany

Misja: Hotel Poznań

 

Świetnym miejscem na spędzenie romantycznego weekendu jest Poznań. Stolica Wielkopolski, poza oczywiście bogatą historią, oferuje również inne atrakcje typowe dla nowoczesnej metropolii. Pierwszym punktem organizacyjnym powinno być znalezienie hotelu, który będzie zlokalizowany w dogodnym miejscu, a więc pozwoli nam wygodnie eksplorować miasto. Czasem jednak samo wpisanie w wyszukiwarce hasła hotel Poznań może nie wystarczyć. Szczególnie w terminach typowo turystycznych.

 

Kiedy? Najlepsze terminy.

 

Data, kiedy wybierzemy się na wycieczkę ma znaczenie. Oczywiście, jeśli naszym celem jest tylko spędzenie miło czasu z ukochana osobą, wówczas każdy dzień jest dobry. Jeśli jednak chcielibyśmy poznać okolicę nieco lepiej i zakosztować miejscowego kolorytu, warto do Poznania wybrać się w określonym terminie.

Przed świętami, zarówno Wielkanocnymi jak i Bożego Narodzenia odbywają się w mieście jarmarki, które zazwyczaj zlokalizowane są w centralnych punktach miasta, a więc przy Placu Wolności oraz na Starym Rynku. W tym czasie, w tych dwóch lokalizacjach jest gwarno i tłoczno, szczególnie, jeśli pogoda dopisuje. Po obejrzeniu kolorowych straganów zaopatrzonych w najróżniejsze artykuły – często regionalne, można spokojnie usiąść w jednej z okalających rynek restauracji i spokojnie delektować się kolację we dwoje.

 

Poza sezonem

 

Nie zawsze jednak miejscowe święta wypadają w weekendy i możemy sobie pozwolić na odwiedzenie miasta w danym terminie. Jak przystało na centralny punkt na mapie wielkopolski, nawet poza sezonem nie będziemy się tu nudzić na randce. Liczne, wspomniane już restauracje – nie tylko na starówce oferują zarówno smaczne jedzenie, jak i intymną atmosferę. Do tych najbardziej obleganych warto jednak wcześniej zarezerwować miejsce – szczególnie w soboty i niedziele, kiedy ruch jest spory. Wtedy też nie musimy się martwić, że zostaniemy odprawieni z kwitkiem i zamiast romantycznej kolacji będziemy musieli się zmierzyć z rozczarowaniem drugiej połowy.

 

Na łonie natury

 

Jeśli przyjechaliśmy w okolicach jesieni lub wiosny, warto wybrać się na spacer do jednego z urokliwych miejskich parków. Dobrym przykładem takiego zielonego zakątka jest Park Cytadela, znajdujący się w północnej części miasta. Mocno zadrzewiony teren idealnie nadaje się na romantyczny spacer, podczas którego możemy zrobić sobie niemniej romantyczne zdjęcia. Widok odradzającej się po zimie natury lub brązowiejących liści skąpanych w ostatnich promieniach słońca, nada nawet najbanalniejszej przechadzce romantyzmu.

 

Sprawdź też: łaźnia parowa Poznań!

 

A może jednak relaks?

 

Jeśli jednak chcielibyśmy uniknąć tłumów i skupić się na sobie nawzajem, może warto udać się do SPA na relaksujący masaż? Warto prześledzić oferty SPA i wybrać te najbardziej nam odpowiadające. Odprężeni, szczęśliwi i w dobrym towarzystwie spędzimy miło czas na rozmowie. Wówczas żadna pogoda nam niestraszna. A tak zakończony weekend z pewnością będziemy mogli uznać za udany.

Grupa Tipmedia
Podziel się: