Aranżacja ogrodu zimowego - inspiracje!

  • 22.11.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Aranżacja ogrodu zimowego - inspiracje!
Aranżacja ogrodu zimowego - inspiracje! Decyzja podjęta. Projekt ogrodu zimowego gotowy. Reszta pozostaje w naszych rękach – czas na najprzyjemniejszą część, czyli aranżację. Jeśli brakuje Ci pomysłu – służymy pomocą.

Winter is coming

Prawidłowo zaprojektowane ogrody zimowe są odporne na każde warunki pogodowe. Atrakcyjna forma projektu, połączona z praktyczną architekturą domu tworzy  idealne miejsce do wypoczynku wśród zieleni. Jest to luksusowa przestrzeń do zagospodarowania, zgodnie z naszymi marzeniami i potrzebami. Mając na uwadze funkcję jaką ogród zimowy będzie pełnił w naszym domu, można ruszyć na poszukiwanie skrojonego na naszą miarę wyposażenia. Ale zanim do tego dojdzie ustalmy, czego oczekujemy od tego dodatkowego skrawka przestrzeni. Jadalnia, salon, domowe biuro, samotnia czy może rodzinny pokój relaksacyjny? Drogą eliminacji albo demokratycznego wyboru musimy wyłonić zwycięzcę. Jasno określona funkcja jaką ogród zimowy będzie pełnił w domowym ekosystemie, znacznie ułatwi nam jego aranżację, a w szczególności wybór mebli.

Ogrody zimowe – naturalnie

Sama bryła budynku nie ogranicza naszego pola manewru. Możemy puścić wodze fantazji i w zależności od naszego gustu, stworzyć wnętrze zgodne z naszym wyobrażeniem. Trzeba pamiętać o tym, że dobrze zaprojektowany ogród to miejsce z którego korzystamy o każdej porze roku. Nie tylko od święta. To przestrzeń stworzona do relaksu i rozwijania swoich pasji. Wszak flora potrafi natchnąć, nawet najmniej wrażliwych na piękno osobników.

Dobrze zaaranżowane

Urządzając ogród zimowy postarajmy się wykorzystać jego potencjał w pełni. Zielony salon, jak niektórzy nazywają ogrody zimowe, to idealny entourage dla naturalnych tworzyw takich jak drewno czy rattan. Sprawdzą się nawet w niewielkich ogrodach - lekkie, estetyczne i ponadczasowe. Podłoga wyłożona granitem bądź marmurem będzie stanowiła przysłowiową  kropkę nad i. Ale to nie jedyna opcja. Miłośnicy nowoczesnych aranżacji wnętrz mogą stworzyć eklektyczną mieszankę ze stali, szkła i metalu. Wielbiciele oryginalnego designu mogą zainwestować w meble z europalet. W przypadku oranżerii każdy wybór będzie dobry, gdyż z łatwością będzie go można dostosować do funkcji pomieszczenia.O ile będzie spójny z charakterem reszty domu.

Forma niech nam jednak nie przysłoni istoty rzeczy, czyli wygody. Musimy wybrać takie meble, które zapewnią nam przede wszystkim komfortowy wypoczynek.

Prywatny ogród zimowy

Nie zapominajmy jednak o roślinach, które odgrywają w ogrodach zimowych główną rolę. Drzewka egzotyczne, cytrusowe, palmy, pnące się po ścianach bluszcze stworzą klimat niczym z zaczarowanego ogrodu. Warto postawić na różnorodność. Im większe zróżnicowanie wśród roślin, tym większa przyjemność z obcowania wśród nich.

Warto również pamiętać o doborze rolet, zasłon bądź żaluzji, które zagwarantują nam intymny charakter. Tym bardziej, jeśli oranżeria będzie miejscem rodzinnego wypoczynku. Latem rolety osłonią nas przed nachalnym słońcem, zaś zimą ochronią przed ulatywaniem ciepła z mieszkania. Ogród zimowy to platforma łącząca wnętrze naszego domu ze światem zewnętrznym. Piękno przyrody w zasięgu naszego wzroku i dotyku o każdej porze roku.

Bez wątpienia ogród zimowy to piękna ozdoba domu. Aranżując jego wnętrze kierujmy się swoimi indywidualnymi upodobaniami. Tylko wtedy będziemy zadowoleni z efektu, który osiągniemy.

Zainteresowała Cię tematyka ogrodów zimowych? Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy na stronę Winter-Gardens.pl

Grupa Tipmedia
Podziel się: