Instruktor-kobieta dla kursantki-kobiety

  • 4.04.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Instruktor-kobieta dla kursantki-kobiety
Posiadanie prawa jazdy coraz częściej nie jest jedynie kwestią własnej niezależności czy wygody, ale możliwości zawodowych. Część ofert pracy jest nakierowana głównie na osoby posiadające nie tylko dokument uprawniający do kierowania pojazdami kategorii B, ale również własny samochód. Nie każdy jednak nadaje się do prowadzenia samochodu – nie każda kobieta czuje się dobrze za kierownicą w towarzystwie znudzonego życiem instruktora, rozpartego na siedzeniu obok w pozycji półśpiącego misia. I właśnie dla takich kobiet powstały specjalne szkoły jazdy. Specjalne – ponieważ jako instruktorki zasiadają jedynie kobiety.

Jak kobieta z kobietą

Wiadomo nie od dzisiaj, że jedynie kobieta z kobietą jest w stanie się dogadać i znaleźć wspólną nić porozumienia – szczególnie w kwestiach technicznych. Szkoły jazdy stworzone specjalnie dla kobiet  można na ulicach większych miast spotkać już od dawna, dopiero teraz jednak koncepcja takiej szkoły przenosi się do innych miast, na przykład do Bydgoszczy https://www.gowork.pl/praca/bydgoszcz;l.

W jaki sposób stworzyć przyjazną szkołę jazdy?

Sposoby są dwa – jeśli posiadasz odpowiednie uprawnienia na instruktora jazdy, możesz albo zatrudnić się w jednej z firm posiadających takie usługi, albo postawić na swój własny biznes. Chociaż realia nakazują trzymanie się określonych reguł –związanych na przykład z uczeniem się prowadzenia identycznego samochodu, jaki znajdzie się na egzaminie na prawo jazdy, wszelka oryginalność jest w takich kwestiach mile widziana. Niekoniecznie trzeba przecież jeździć smutnymi, oklejony mina potęgę „elkami”, jeśli mogą to być na przykład samochody w kwiaty czy różowe, sympatyczne garbusy. A wszystko oczywiście po to, żeby nieco ośmielić kursantki.

Jak zdobyć uprawnienia instruktora?

Aby posiadać uprawnienia instruktora prawa jazdy, potrzebujesz skończyć odpowiedni kurs. Nie jest to nic trudnego – zapisujesz się na niego w dowolnej szkole nauki jazdy, odbywasz kurs, a następnie zdajesz egzamin państwowy. Koszt takiego kursu to zwykle około 2 500 – 3 000 złotych.

Grupa Tipmedia
Podziel się: