3 najpopularniejsze rodzaje krzeseł ogrodowych

  • 6.11.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
3 najpopularniejsze rodzaje krzeseł ogrodowych
Odpowiednie meble ogrodowe mogą pełnić funkcję stylowego przedłużenia domu. Służą przede wszystkim do odpoczynku i organizacji towarzyskich spotkań w cieplejsze dni. Z tego względu powinny być trwałe, dobrze wykonane i estetyczne. Zwłaszcza jesienią i zimą warto zainteresować się zakupem mebli na balkon lub do ogrodu, ponieważ w tym okresie w wielu sklepach znajdziemy korzystne promocje i przeceny. Które rodzaje krzeseł cieszą się największą popularnością?

Krzesła ogrodowe sprawdzają się doskonale wszędzie tam, gdzie zamierzamy spożywać posiłki, organizować przyjęcia, lub relaksować się z kawą na świeżym powietrzu. Zastosowań takiego wyposażenia jest mnóstwo, od domowych obiadów w rodzinnym gronie, po grilla nad jeziorem, kiedy to potrzebujemy więcej miejsc siedzących. Wśród najpopularniejszych rodzajów krzeseł ogrodowych, warto wymienić zwłaszcza te, które są wykonane z niektórych tworzyw sztucznych. Wykazują się wysoką trwałością, estetycznym wyglądem, niewielkim ciężarem i odpornością na wilgoć czy promieniowanie UV. Jednak każdy z tych czynników jest zależny od tego, jaki materiał wybierzemy.

Często nasz wybór pada na krzesła plastikowe, które są dość tanie, jednak nie wykazują się największą trwałością. Ich zaletą jest przede wszystkim mnogość dostępnych wzorów i kolorów, form, kształtów. Mimo to dość łatwo pękają, matowieją, a jeżeli są naprawdę kiepskiej jakości (określimy to np. po podejrzanie niskiej cenie), szybko pojawiają się na nich odbarwienia oraz plamy. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będą modele wykonane z polietylenu. Sprawdzają się zwłaszcza w cateringu, gdzie liczy się jak największa lekkość, funkcjonalność i kompaktowość. Jednak jeżeli już chcemy wybrać do swojego ogrodu coś, z czego będziemy korzystać przez większość roku, lepiej postawić na krzesła z mocniejszych tworzyw. Jednym z nich, gwarantującym o wiele większą trwałość, jest aluminium. Lekkie, odporne na warunki atmosferyczne, rdzę, będzie doskonałym tworzywem do regularnego użytkowania na świeżym powietrzu. Co więcej, konstrukcja takiego krzesła jest bardzo stabilna i wytrzymała.

Gdzie szukać dobrych jakościowo mebli ogrodowych?

Oczywiście ogromne znaczenie ma jakość aluminium, które wybierzemy, a także materiał, z jakiego wykonano oparcie oraz siedzisko. Jeżeli szukasz najwyższej jakości krzeseł aluminiowych, sprawdź ofertę sklepu eDomator. Znajdziesz tam wygodne, łatwe w przechowywaniu i trwałe modele, w których siedzisko wykonano z tworzywa textilene, odpornego na zabrudzenia i rozciąganie. Jeżeli na materiale pojawi się plama, wystarczy przetrzeć go wilgotną ściereczką.

Ostatnim typem krzeseł wśród tych najbardziej polecanych, są modele wykonane z technorattanu. To syntetyczny odpowiednik naturalnego rattanu, jednak zdecydowanie wytrzymalszy. Materiał ten wyróżnia się bardzo wysoką jakością i wieloletnią wytrzymałością na zużycie. Jego kolejną zaletą jest estetyczny wygląd, przypominający nieco wiklinową plecionkę. Krzesła technorattanowe, które są odporne na promieniowanie UV, wilgoć, duże obciążenia, oraz zabrudzenia, znajdziesz również w ofercie eDomator. To świetna opcja dla osób poszukujących ponadprzeciętnej trwałości i naturalnego wyglądu.

Grupa Tipmedia
Podziel się: