Stwórz swój profil zawodowy na pracuj.pl

  • 5.11.2018, 16:00
  • Grupa Tipmedia
Stwórz swój profil zawodowy na pracuj.pl
Poszukiwanie pracy w gazetach, czy wywieszanie ogłoszeń na przystankach tramwajowych przeszło już do historii. Stwórz swój profil zawodowy na pracuj.pl i daj się zauważyć pracodawcy.

Krok pierwszy

Musisz przede wszystkim założyć konto na Pracuj.pl. Niezbędne są także dokumenty aplikacyjne, które będziesz wysyłał pracodawcom. Znajdź zakładkę kreator cv i wejdź w nią. Napotkasz na trzy proste kroki, po wykonaniu których strona wygeneruje Twój dokument w wersji edytowalnej jak i w PDF-ie. Pamiętaj o rzetelnym uzupełnieniu informacji dotyczących wykształcenia i doświadczenia. Wpisz także zainteresowania, którymi możesz się pochwalić.

Krok drugi

Ważne jest, abyś w ustawieniach konta wyraził zgodę na otrzymywanie powiadomień o nowych ofertach pracy. To znacznie ułatwi poszukiwanie wymarzonej posady - ogłoszenia będą przekierowywane na Twoją skrzynkę mailową i nic nie umknie Twojej uwadze. Ponadto ograniczysz spędzanie długich godzin przed laptopem i scrollowanie ogłoszeń, bo pracuj.pl filtruje propozycje dobrane do profilu zawodowego kandydata. Strona przypomina także o ofertach, które przeglądałeś, lecz nie wysłałeś aplikacji, a także o tych, których ważność niedługo wygaśnie.

Krok trzeci

Wchodząc w prawym górnym rogu na swój profil, kliknij na zakładkę profil zawodowy. Ukaże Ci się szereg gotowych do wypełnienia pasków. Jako pierwsze uzupełnij podstawowe dane osobowe i charakter pracy. Zaznacz także lokalizację poszukiwanej pracy, gdy nie jest zbieżna z miastem, w którym żyjesz. Kolejno skup się nad opisaniem historii zawodowej - od kiedy do kiedy zajmowałeś konkretne stanowisko i co należało do Twoich obowiązków. Znajdziesz także miejsce na pochwalenie się certyfikatami z odbytych szkoleń. Na dole strony w polu linki  jeśli posiadasz internetowe portfolio, lub prowadzisz bloga – koniecznie wstaw nazwę witryny.

Krok czwarty

Gdy uzupełniłeś profil danymi, pozostało Ci już tylko dodać atrakcyjne zdjęcie, które zachęci potencjalnych pracodawców oraz ustawienie dostępności profilu. Po prawej stronie znajduje się suwak – skieruj na niego kursor myszki i włącz opcję widoczności Twojego profilu. Będziesz miał także wgląd w statystyki ile pracodawców odwiedziło Twoją internetową wizytówkę. Jeśli wakat w niektórych firmach nie interesuje Cię zbyt szczególnie, lub po prostu nie chcesz być widoczny dla byłego pracodawcy – wpisz nazwę spółki w okno firmy, którym nie chcę być polecany.

Bądź widoczny dla pracodawcy

Profil zawodowy kreowany online, stał się bardzo ważnym narzędziem identyfikującym osobę starającą się o pracę. Proces poszukiwania wakatu przekształcił się w całkowicie komfortową i bezproblemową czynność, a dzięki przekierowywaniu ofert na skrzynkę pocztową, kandydat będzie zawsze na bieżąco. Dla rekrutera to także duże ułatwienie – być może, poprzez skrupulatnie wypełniony profil zawodowy, to on znajdzie Ciebie!

Grupa Tipmedia
Podziel się: