Jak tanio i korzystnie kupić franki szwajcarskie

  • 2.11.2018, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Jak tanio i korzystnie kupić franki szwajcarskie
Wymiana walut spędza sen z powiek tysiącom Polaków, którzy zaciągnęli kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich. Wahania kursu franka powodują szereg emocji u frankowiczów – od euforii, gdy cena szwajcarskiej waluty spada, po rozpacz, gdy jego cena sięga niebotycznych rozmiarów. A wszystkiemu możnaby zapobiec, korzystając z rozwiązania gwarantującego nie tylko błogi spokój, ale i szybką spłatę kredytu.

Większość osób, spłacających kredyt we frankach, dobrze wie, że ustawa antyspreadowa, która weszła w życie w 2011 roku, daje im możliwość kupna szwajcarskiej waluty niekoniecznie
w banku w którym zaciągnęli finansowe zobowiązanie. Niestety duża część z nich uznała, że najlepszym źródłem waluty będą kantory stacjonarne lub banki. To duży błąd, szczególnie
w czasach, gdy możemy kupić walutę przez Internet, wygodnie, szybko i tanio. Dlatego właśnie warto swoje potrzeby walutowe kierować w stronę kantorów internetowych, które są jednymi z najpopularniejszych źródeł waluty.

Kupno walut w kantorach internetowych jest bardzo proste. Zaczynamy od rejestracji w serwisie, następnie przelewamy dowolną kwotę i akceptujemy aktualnie najlepszy kurs franka, który możemy sprawdzić na https://internetowykantor.pl/kurs-franka/. Internetowykantor.pl daje możliwość wybrania jednej z kilku opcji akceptacji transakcji wymiany PLN na CHF. Gdy wpłata pieniędzy zostanie zaakceptowana, najszybciej i najłatwiej wybrać proponowany kurs wymiany franka. Możemy też skorzystać z opcji automatycznego zatwierdzania transakcji. Daje ona dwie możliwości – albo wymiana nastąpi, gdy na koncie pojawia się środki, lub też serwis automatycznie dokona zakupu franka, gdy kurs osiągnie określony przez nas poziom.

Po wymianie otrzymamy przelew zwrotny – najpóźniej w ciągu jednego dnia roboczego. Większość przelewów z Internetowykantor.pl dochodzi do użytkowników o wiele szybciej, bo zazwyczaj ciągu kilkunastu minut. Pamiętajmy, że pieniądze możemy również wysłać do osoby trzeciej, w Polsce i za granicą. To idealne rozwiązanie np. dla Polaków mieszkających w innych krajach, którzy przesyłają pieniądze rodzinie w kraju, lub dla biznesmenów, rozliczających się z zagranicznymi kontrahentami.

Warto zwrócić uwagę na bezpieczeństwo wymiany przez Internet. Takie serwisy jak Internetowykantor.pl stosują rozwiązania gwarantujące najwyższy stopień zabezpieczenia transakcji. Dla przykładu, każda wymiana w Internetowykantor.pl zatwierdzana jest indywidualnym kodem SMS, a strony internetowe szyfrowane są za pomocą protokołu SSL. Dokładnie takie same systemy stosują banki w swojej bankowości internetowej, co nie umknęło uwadze ekspertów z dziedziny bezpieczeństwa. Internetowykantor.pl za dbałość o kwestie bezpieczeństwa zdobył nagrodę główną nagrodę kategorii „Bezpieczeństwo – najlepsze praktyki” w zorganizowanym przez portal Bankier.pl plebiscycie Złoty Bankier.

Grupa Tipmedia
Podziel się: