Self Storage w Bydgoszczy. Poznaj magazyny samoobsługowe Stokado!

  • 26.10.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Self Storage w Bydgoszczy. Poznaj magazyny samoobsługowe Stokado!
Statystycznie na jednego Polaka przypada dwadzieścia pięć metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej. Wykazały to badania Eurostatu, przeprowadzone nie tak dawno wśród krajów Unii Europejskiej. Wynik na pierwszy rzut oka wydaje się być bardzo dobrym, można by sądzić, że statystyczna polska czteroosobowa rodzina ma do dyspozycji stumetrowe mieszkanie albo domek jednorodzinny. Realia, każdy to widzi codziennie, są zgoła inne. Można je określić jednym słowem. Ciasnota.

Czyżby przekłamanie w wynikach badań? Skądże znowu, wszystko się zgadza. Wynik zawyżają osoby mieszkające samotnie, duże powierzchnie domów na wsi itp. O tym, że jest źle, świadczy nasze miejsce w końcowym rankingu. Trzecie od końca, wyprzedziliśmy tylko Rumunów i Łotyszy. Czołówka, Dania, , Luksemburg, Austria, to ponad dwukrotnie więcej powierzchni mieszkalnej na statystycznego mieszkańca niż w Polsce. Lepiej stan naszego mieszkalnictwa oddaje wyliczany przez ten sam Eurostat wskaźnik przeludnienia mieszkań, przekraczający 40%. Sytuacja poprawia się stopniowo. Niestety, tempo tych zmian, 1,5% wzrostu rocznie, pozwoli dogonić będących w środku stawki Niemców za więcej niż czterdzieści lat, a czołówkę po upływie wieku.

 

Powszechny ścisk i ciasnota, brak nowych mieszkań w finansowym zasięgu większości Polaków, jest powodem wielu problemów i niekorzystnych zjawisk społecznych. Tu chcieliśmy się zająć jednym z tych problemów, może nie aż tak ważkim, ale coraz bardziej dokuczliwym. I, co ważne, przedstawić na niego gotowe remedium. Chodzi o problem z nadmiarem posiadanych rzeczy.

Jako społeczeństwo bogacimy się, stać nas na coraz więcej coraz bardziej skomplikowanych „zabawek”, uprawianie hobby wymagającego specjalistycznego sprzętu, gromadzimy przeróżne kolekcje itd. Co począć w naszych ciasnych mieszkaniach z tymi wszystkimi rowerami, nartami czy skuterami wodnymi, sprzętem turystycznym i ogromem innych rzeczy, potrzebnych, lecz wykorzystywanych okazjonalnie. Odpowiedź jest prosta, musimy wynająć magazyn.

 

Oczywiście nie taki w starym stylu, hala po horyzont, wózki wysokiego składu, kilometry regałów i tysiące metrów powierzchni składowania. Do naszych celów najodpowiedniejsze będą znane z amerykańskich paradokumentalnych seriali magazyny Self Storage.  Takie magazyny samoobsługowe są coraz popularniejsze we wszystkich większych miastach w Polsce. Bydgoszcz, miasto liczące się na mapie Polski i Europy, nie mogła pozostać oczywiście w tyle. Dzięki firmie Stokado, i Bydgoszczanie mogą od niedawna korzystać z tego typu magazynów. Stokado, jeden z prekursorów a obecnie największych operatorów magazynów Self Storage na polskim rynku, otworzyło w Bydgoszczy swoją filię.

 

Magazyny Stokado Self Storage działają w Bydgoszczy przy ulicy Filmowej 8. Można tam wynająć magazyn już od jednego metra kwadratowego. Dostępne są magazyny wewnętrzne (boksy magazynowe) do 25 metrów oraz usytuowane na zewnątrz magazyny kontenerowe. Ze względu na bezpośredni dojazd, taki kontener to wygodne rozwiązanie dla klientów chcących przechowywać większe gabarytowo przedmioty.

 

Magazyny są dostępne dla wynajmujących przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, a same formalności związane z wynajmem można załatwiać w biurze magazynu od 9.00 do 17.00 we wszystkie dni robocze. Dostęp do magazynu ma jedynie wynajmujący. Bezpieczeństwo przechowywanym w  Stokado Self Storage przedmiotom zapewnia stały monitoring i ochrona budynku magazynowego i terenu z kontenerami. Jeżeli takie jest życzenie klienta, firma zapewni materiały potrzebne do zabezpieczenia przechowywanych przedmiotów a pracownicy logistyki w profesjonalny sposób pomogą umieścić je w boksach magazynowych czy kontenerach.

 

Przechowywanie niemieszczących się już w mieszkaniach przedmiotów i sprzętów to nie jedyne zastosowanie magazynów Self Storage. Jest tych zastosowań praktycznie bez liku. Można, przykładowo, zmagazynować tam meble na czas remontu czy dłuższego wyjazdu, garażować poza sezonem motocykl, samo życie podpowie kolejne. Wynajęcie magazynu samoobsługowego to wygodne rozwiązanie nie tylko dla osób prywatnych. To także interesująca opcja dla klientów instytucjonalnych, szczególnie tych najmniejszych firm i przedsiębiorstw. Self Storage to doskonałe miejsce na przechowywanie dokumentacji, części niewykorzystywanego stale sprzętu biurowego, próbek towarów, narzędzi, sprzętu i materiałów, gdy posiadanie własnego magazynu czy długoterminowy wynajem dużej powierzchni jest nieuzasadniony ekonomicznie.

 

Adresy magazynów Self Storage Stokado:

Self storage Bydgoszcz

Stokado

ul. Filmowa 8

85-836 Bydgoszcz

Poland

Self storage Wrocław

ul. Karmelkowa 29

52-436 Wrocław

 

ul. Krzywoustego 58

51-165 Wrocław

 

ul. Opolska 178

52-010 Wrocław

Self storage Poznań

ul. Druskienicka 8/10

60-476 Poznań

Grupa Tipmedia
Podziel się: