5 cech dobrej wypożyczalni samochodowej

  • 22.10.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
5 cech dobrej wypożyczalni samochodowej
W dzisiejszych czasach im bardziej wykształcony i doświadczony jest pracownik, tym łatwiej mu znaleźć pracę. Jednak czy powinniśmy odbywać wszelkie możliwe kursy? Czy może skupić się tylko na konkretnych? Odpowiadamy na przykładzie wystąpień publicznych.

Pierwszym wyznacznikiem, na który będziemy zwracać uwagę, jest stosunek ceny do jakości. Należy zachować ostrożność i pamiętać, że w przypadku każdego pojazdu zawsze musimy liczyć się z bezpieczeństwem własnym oraz naszych pasażerów. Z tego względu należy najpierw upewnić się, czy oferowane auta są w pełni sprawne i objęte ubezpieczeniem OC, AC i NNW. Najlepszą opinią pod względem bezpieczeństwa cieszą się te firmy, które często wymieniają swoją flotę. Wybierając wypożyczalnię, której pojazdy mają nie więcej niż np. 2 lata, możemy liczyć nie tylko na większy komfort i wygodę. To również gwarancja otrzymania w pełni sprawnego auta, które nie zawiedzie nas na trasie i nie spowoduje wypadku. Pamiętajmy też, że auta na wynajem wypożycza się odpowiednio do wieku kierowcy i czasu, przez który jest on posiadaczem prawa jazdy. Gdy chcemy otrzymać auto wyższej klasy, bardziej luksusowe, prawdopodobnie spotkamy się z wymaganiami wyższego wieku i większego doświadczenia.

Drugą kwestią są jasne zasady wynajmu. Najlepiej celować w firmy działające online i posiadające stronę internetową, z której pobierzemy wszystkie regulaminy i dokumenty. Ważne, aby firma dysponowała więcej niż jednym kanałem komunikacji. W razie, gdybyśmy mieli jakiekolwiek pytania, czy wątpliwości, będziemy mogli napisać maila, zadzwonić, a dopiero w ostateczności odwiedzić najbliższy oddział wypożyczalni osobiście. Trzeci ważny wyznacznik to rozbudowana flota. Gdy w ofercie danej firmy możemy wybierać spośród wielu pojazdów, tym większa szansa na to, że konkretny model będzie dostępny w wybranym terminie. Dla większego wyboru i atrakcyjnych cen najlepiej wybierać firmy ogólnopolskie, niekorporacyjne, cieszące się dobrą opinią oraz pozwalające na dokonanie rezerwacji online. Idealnym przykładem jest tutaj wypożyczalnia samochodów Rentis.

Minimum formalności i oferowanie aut zastępczych

Czwarta cecha dobrej wypożyczalni to minimum formalności.  W Rentis, która obejmuje głównie duże miasta takie jak Poznań, Warszawa, czy Gdańsk, ale również te mniejsze, możemy załatwić wszystko nawet w 15 minut. Rezerwacji pojazdu dokonuje się za pomocą specjalnego formularza dostępnego na stronie, telefonicznie, bezpośrednio w oddziale, albo przez aplikację mobilną w telefonie. W ten sposób wszystko przebiega szybko i bezproblemowo. Ma to szczególne znaczenie wtedy, gdy zależy nam na czasie. Co więcej, rezerwacja z wyprzedzeniem pozwala na znaczne obniżenie kosztów. Przykładowo, cena w Rentis może być nawet o 50% niższa niż w firmach korporacyjnych.

Piątym wyznacznikiem jest coś, co można określić jako „elastyczność” lub „gwarancja niezawodności”. Zdarza się, że wypożyczalnia nie będzie mogła dostarczyć nam dokładnie tego auta, które zarezerwowaliśmy. Firma z doświadczeniem, która posiada większą flotę, nie zostawi nas w tej sytuacji na pastwę losu. Wręcz przeciwnie: zapewni nam samochód zastępczy. W wypożyczalni Rentis, której oddział znajduje się również w Bydgoszczy, zawsze będzie to pojazd o tej samej wielkości lub większy. Otrzymujemy go bez naliczania żadnych dodatkowych opłat.

Grupa Tipmedia
Podziel się: