Korzyści z posiadania implantów zębowych

  • 12.10.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Korzyści z posiadania implantów zębowych
Utrata zębów jest wynikiem próchnicy, chorób przyzębia oraz urazów mechanicznych. Wbrew pozorom, pomimo poprawy opieki stomatologicznej, jest to proces w dzisiejszym świecie wciąż jest powszechny. Implanty dentystyczne są innowacją, która wypiera z użycia mosty i protezy, które dotychczas były jedyną możliwością "naprawy" utraconych zębów.

Czym są implanty stomatologiczne i jakie zalety niesie ich stosowanie?

Stomatolog używa implanty zębów w celu zastąpieniu korzenia, który stanowi mocne podłoże dla stałych lub wymiennych zębów, które kolorystycznie oraz rozmiarowo dopasowane są do naturalnych zębów pacjenta. Korzyści występujące ze stosowania implantów zębowych są nieocenione. Poprawa wyglądu oraz naturalne dopasowanie sprawiają, że odróżnienie zęba prawdziwego od sztucznego na pierwszy rzut oka staje się niemal niemożliwe. Ponadto, używając takiego implantu pozytywnie wpływamy na jakość mowy. Przy nieodpowiednio dopasowanych protezach zębowych istnieje ryzyko zniekształcania słów poprzez mruczenie i syczenie. Implanty zębów gwarantują poprawną mowę oraz  w pełni zwiększają komfort, którego nie mogą zapewnić ruchome protezy. Ułatwione jedzenie poprzez wyeliminowanie przesuwanie, jak to miało miejsce w przypadku protezy. Brak unerwienia może być pozytywnym aspektem w kontekście jedzenia ulubionych potraw bez obaw o bolesność. Uśmiech, który zagości na twarzy po pracy, jaką wykona dobry implantolog doda Ci pewności siebie i poprawi samoocenę.

Co jeszcze w temacie superlatyw?

Zdrowie jamy ustnej po zastosowaniu implantów zębowych osiągniętej jest z uwagi na brak konieczności redukowania pozostałych zębów, jak to miało miejsce w przypadku mostu z uzębieniem. Długoterminowy stan zdrowia jamy ustnej gwarantować będzie łatwy dostęp do przestrzeni między zębami, co zapewni prawidłowe szczotkowanie, zarówno implantu, jak i ościennych zębów w celu utrzymania perfekcyjnej higieny jamy ustnej. Trwałość, jest kolejną pozytywną cechą, jaką można uzyskać stosując zębowe implanty. Przy odpowiednim czyszczeniu można wydłużyć ich żywotność do wielu lat.

Wygoda stosowania, z uwagi na brak konieczności czasowego usuwania z jamy ustnej będzie nieoceniona dla każdego posiadacza. Kompletny brak kleju spoinowego powinien być chwalony przez dotychczasowych posiadaczy protez zębowych.

Kto kwalifikuje się na zabieg implantologiczny?

Zdrowie jest na pewno czynnikiem determinującym możliwość stosowania implantów zębowych. Jeśli jesteś na tyle zdrowy, aby poddać się usunięciu zęba lub operacji chirurgicznej jamy ustnej, taki implant jest dla Ciebie. Potencjalny pacjent cechować się powinien zdrowymi dziąsłami i kośćmi, które wystarczać będą do utrzymania implantu. Zainteresowana implantami osoba musi się również wykazywać wysoką dbałością o higienę jamy ustnej oraz regularnością wizyt u dentysty. Nałogowi palacze, osoby cierpiące na cukrzycę lub choroby serca, a także pacjenci poddani radioterapii stanowić będą grupę indywidualnej oceny. Jeśli zastanawiasz się nad zastosowaniem tego rozwiązania w stosunku do swojej osoby, skonsultuj się ze swoim dentystą i zapytaj o tą możliwość.


W przypadku kiedy leczenie standardowe nie wystarcza, aby uratować ząb należy zastosować leczenie kanałowe.

Grupa Tipmedia
Podziel się: