Kredyt samochodowy - kiedy warto go rozważyć?

  • 9.10.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Kredyt samochodowy - kiedy warto go rozważyć?
Kupno nowego auta to nie tylko konieczność odwiedzenia salonu czy skontaktowania się z osobami odsprzedającymi używane egzemplarze. To przede wszystkim duży wydatek, na który nie zawsze mamy całą kwotę w gotówce. W związku z tym często musimy posługiwać się kredytami, by w całości lub częściowo sfinansować zakup maszyny. Kiedy kredyt samochodowy może nam się przydać, w jaki sposób wybrać najlepszy i czy takie rozwiązanie ma jakieś zalety?

Finansowanie na już

Jeżeli chcemy kupić auto szybko, ponieważ obecne np. uległo awarii lub po prostu potrzebujemy mieć samochód jako narzędzie w nowej pracy, warto rozważyć kredyt gotówkowy online. Pożyczki na samochód zwykle są dość elastyczne, co oznacza, że możemy ustawić sobie zarówno dużą, jak i niewielką ilość rat, w zależności od naszych potrzeb i możliwości spłacania. Plusem takiego kredytu jest też fakt, iż jest on tańszy niż klasyczny kredyt gotówkowy. Wynika to z faktu istnienia dodatkowych zabezpieczeń, jak np. konieczność zakupu AC. Z drugiej strony skorzystanie z pożyczki może odciążyć nasz miesięczny budżet, ponieważ możemy ustalić okres spłaty nawet na 10 lat, wybierając raty stałe lub malejące.

 

Czy warto korzystać z kredytu na auto?

Oczywiście, jeżeli mamy wystarczającą ilość gotówki, jako osoba fizyczna nie znajdziemy lepszej formy finansowania. Jeżeli jednak musimy w jakimś stopniu wesprzeć się pożyczką, warto wykorzystać ranking kredytów samochodowych - specjalne strony-porównywarki, które posortują i przeanalizują dla nas propozycje kredytów z różnych banków, podobnie jak w przypadku witryn grupujących oferty polis OC.

W przypadku kredytu nie ma również znaczenia, czy chcemy kupić nowe czy używane auto. Ta opcja finansowania dotyczy wszystkich pojazdów, choć w przypadku pojazdów używanych banki zwykle wymagają, aby był on młodszy niż 10 lat.

 

Samochód to dla wielu z nas narzędzie codziennej pracy i chociaż czasem zakup nowej maszyny może być finansowym wyzwaniem, obecnie na rynku mamy wiele opcji do wyboru. Kredyt będzie przydatny w momencie, gdy chcemy użyć go do sfinansowania całości lub części zakupu, a w przypadku pożyczek na zakup samochodów ich warunki mogą być negocjowane w dość elastyczny sposób. Dzięki temu, porównując oferty z różnych banków, możemy w łatwy sposób odnaleźć tę, która najlepiej spełnia nasze oczekiwania, jak okres spłaty, ilość rat lub ich rodzaj. Korzystając z kredytu na auto możemy szybciej osiągnąć nasz cel, a także skupić się w pełni na wyborze odpowiedniego egzemplarza, bez obawy o pieniądze.

Grupa Tipmedia
Podziel się: