Na co powinieneś zwrócić uwagę podczas aplikowania o pożyczkę online?

 • 2.10.2018, 09:00
 • Grupa Tipmedia
Na co powinieneś zwrócić uwagę podczas aplikowania o pożyczkę online?
Od kilku lat pożyczki, które również nazywamy chwilówkami, zyskują na popularności. Największym plusem chwilówek jest fakt, że pieniądze możesz mieć na swoim koncie nawet 15 minut od zaakceptowania wniosku. Jednak, aby nie wpaść w wir pożyczek warto wiedzieć na co zwrócić uwagę przy szukaniu najlepszej oferty.

Specjaliści porównywarki pożyczkowej Matchbanker przygotowali dla ciebie mały przewodnik.

Jak porównać pożyczki – na co zwrócić uwagę?

Jak już zdecydujesz się na wzięcie pożyczki z banku warto, abyś pamiętał na co zwrócić uwagę wybierając dla siebie najlepszą ofertę.

 

 •     Minimalna i maksymalna kwota pożyczki,
 •     Okres spłaty pożyczki i dzień spłaty pierwszej raty,
 •     Koszty związane z zaciągnięciem pożyczki,
 •     Firma udzielająca pożyczki oraz opinie na jej temat,
 •     Warunki jakie trzeba spełnić, aby móc skorzystać z konkretnej pożyczki.

 

Porównując oferty pożyczek najlepiej spójrz na kwotę, i zastanów się na jaką możesz się zadłużyć, jaki będzie okres spłaty zobowiązania, koszty dodatkowe, a także czy firma i warunki są wiarygodne. To najlepsza droga do wyboru najkorzystniejszej pożyczki online.

 

Zalety pożyczania pieniędzy online

 

Jest wiele powodów, dlaczego pożyczki online, są coraz bardziej popularne. Jednym z nich jest fakt, że o taką pożyczkę aplikuje się szybko i bez zbędnej dokumentacji.  Nie potrzebujesz umawiać się na żadne spotkania w banku, bo cały proces możesz zrobić z domu przez internet. Dodatkowo nie musisz się tłumaczyć, dlaczego potrzebujesz pożyczyć pieniądze ani uzasadniać na co zamierzasz je wydać. Kiedy składasz wniosek online, większość pożyczkodawców nie wymaga więcej niż podstawowych informacji o tobie. Nie musisz też dostarczać rozmaitych dokumentów, aby twoja aplikacja była pozytywnie rozpatrzona.

 

O czym warto wiedzieć przy pożyczaniu online

 

W niektórych przypadkach przy pożyczaniu online możesz otrzymać tańszą pożyczkę w banku, w którym masz już założone konto niż od innego pożyczkodawcy online. Twój bank ma możliwość dokładnie sprawdzić i przeanalizować z jakim obciążenie może sobie poradzić twój budżet. Dodatkowym plusem jest też przeprowadzenie procesu aplikacji w krótkim czasie. Dlatego zanim złożysz wniosek o pożyczkę online, warto też obliczyć możliwości swojej ekonomii.

 

Pożyczkodawcy często wspominają o zabezpieczeniu pożyczki. Zabezpieczenie jest formą gwarancji dla banków, w przypadku, gdzie pożyczka nie zostanie spłacona. Nie powinieneś się jednak o to martwić, jak proces jest online. Wtedy pożyczkodawcy nie oczekują żadnej formy zabezpieczenia.

 

Decydując się na jakąkolwiek formę pożyczki zawsze powinniśmy zwrócić uwagę na podstawowe dane takie jak całkowity koszt, który powinien zawierać kwotę pożyczki wraz z odsetkami, prowizjami i dodatkowymi opłatami. Według badań Polacy podczas pobierania pożyczek najczęściej zwracają uwagę na oprocentowanie, a nie RRSO.

 

Aby upewnić się, że będziesz w stanie spłacać raty zaciągniętej pożyczki w terminie, warto jest sporządzić prosty budżet domowy:

 

 1.   Zsumuj sobie swoje przychody,
 2.   Zsumuj wszystkie swoje wydatki,
 3.   Odejmij sumę wydatków od sumy przychodów.

 

Najłatwiej będzie, jak przejrzysz swój wyciąg z konta z ostatnich paru miesięcy, abyś nic ci nie wyleciało z głowy. Jeśli kwota, która ci została po obliczeniu trzeciego punktu jest wystarczająca na spłatę, to możesz śmiało aplikować o pożyczkę.

 

Zawsze przed wzięciem pożyczki powinieneś odpowiedzieć na te pytania:

 •      Czy pożyczka jest tobie naprawdę niezbędna?
 •      Jaka kwota jest najlepsza dla twojego budżetu?
 •      W jakim stanie będziesz w stanie spłacić pożyczkę?
Grupa Tipmedia
Podziel się: