Rodzaje bram garażowych – która sprawdzi się najlepiej?

  • 21.09.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Rodzaje bram garażowych – która sprawdzi się najlepiej?
Właściciele domów jednorodzinnych, którzy posiadają samochód, muszą zakupić bramę garażową. Szeroki wybór produktów często utrudnia podjęcie decyzji. Tymczasem ponieważ brama garażowa będzie intensywnie użytkowana, musi być wykonana solidnie.

Poznaj rodzaje bram garażowych

Współcześni producenci bram garażowych starają się, aby proponowane przez nich produkty spełniały oczekiwania klientów. W efekcie można wybierać wśród bram, które otwierają się na różne sposoby. W ofercie firmy Hörmann (www.hormann.pl) znajdują się:

  • bramy garażowe segmentowe. Dzięki konstrukcji otwieranej w pionie, sprawdzają się wszędzie tam, gdzie miejsca jest niewiele. Do zalet tych bram należy zaliczyć także fakt, że można je zamontować niemal w każdym garażu;
  • bramy garażowe uchylne. Ten rodzaj bramy nadaje się do garaży bez nadproża, do zalet należy też zaliczyć niską cenę oraz szybki montaż. Inwestorzy, którzy zdecydują się na bramę segmentową, muszą pamiętać, że przy otwieraniu zajmuje ona sporo miejsca w garażu i na podjeździe;
  • bramy garażowe rolowane. Również mają sporo zalet – są wygodne w obsłudze i sprawdzają się wszędzie tam, gdzie miejsca na podjeździe jest niewiele. Wybór takiej bramy jest polecany inwestorom, którzy chcą mieć wolne miejsce pod sufitem.

Szeroki wybór bram garażowych to nie wszystko – producenci nie zapominają również o designie. W ofercie wspomnianej firmy Hörmann dostępne są bramy garażowe, które sprawdzą się zarówno w przypadku nowoczesnego, jak i klasycznego budownictwa. Więcej informacji zarówno na temat rodzajów bram garażowych, jak i stosowanych rozwiązań przez tego producenta dowiesz się z tego filmu: https://www.youtube.com/watch?v=S2D_zvZazDk.

Którą bramę garażową wybrać?

Poznanie rodzajów bram garażowych znacznie ułatwia podjęcie decyzji o zamówieniu konkretnego modelu. Właściciele domów jednorodzinnych z krótkim podjazdem już na wstępie mogą wykluczyć bramy garażowe uchylne. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzą się bramy garażowe segmentowe i rolowane.

Przy wyborze bramy garażowej warto zwrócić uwagę także na to, czy jej użytkowanie będzie komfortowe. Skrzypiąca brama to źródło hałasu. Gdy będzie ona otwierana kilka razy dziennie, może spowodować zniecierpliwienie sąsiadów.

Brama garażowa musi też być szczelna. Jeżeli garaż jest ocieplony, to najlepszym wyborem będzie brama ocieplona, która uchroni przed utratą ciepła. Aby zapewnić dobrą izolację termiczną, poszczególne typy bram są dostępne w wersji z pianką poliuretanową.

Grupa Tipmedia
Podziel się: