Bezpieczne inwestycje finansowe – gdzie ich szukać?

  • 31.08.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Bezpieczne inwestycje finansowe – gdzie ich szukać?
Systematyczne odkładanie oszczędności pozwala zabezpieczyć swoją przyszłość – tę świadomość ma coraz większa grupa Polaków, którzy poszukują bezpiecznych inwestycji finansowych. Gdzie warto ulokować oszczędności, by pomnożyć kapitał i nie ryzykować utratą części pieniędzy?

Efektywne i świadome zarządzanie pieniędzmi to bardzo ważna umiejętność, której wiele osób uczy się przez szereg lat. Dzisiaj rynek finansowy stwarza wiele możliwości pomnażania kapitału bez ryzyka – w tym miejscu mowa nie tylko o popularnych niegdyś lokatach bankowych. Obecnie nawet osoby bez doświadczenia i wiedzy na temat bezpiecznych inwestycji finansowych mogą wykorzystać szanse wzbogacenia się, nie martwiąc się przy tym o ewentualne straty.

Alternatywa lokaty bankowej

Jednymi z konkurencyjnych produktów dla popularnych lokat bankowych okazują się obligacje skarbowe i obligacje o zagwarantowanym zysku emitowane przez przedsiębiorstwa o stabilnej sytuacji na rynku i dobrych prognozach na rozwój. Ciekawe propozycje oferują również fundusze inwestycyjne.

Zarówno obligacje skarbowe, jak i bezpieczne obligacje korporacyjne mają pewne wspólne cechy z lokatami bankowymi – mianowicie są równie proste w obsłudze, nie wymagają dużego kapitału, ani specjalistycznej wiedzy samego inwestora. Z drugiej jednak strony zapewniają one również wymierne korzyści, których brakuje lokatom. Bezpieczne inwestycje finansowe z udziałem obligacji umożliwiają sprzedaż papierów wartościowych, a tym samym w razie konieczności uwolnienie kapitału. Takie działanie nie będzie wiązało się ze stratami dla portfela inwestora. Jeszcze ważniejszym atutem obligacji okazuje się atrakcyjny zysk – znacznie większy niż zapewniają lokaty. Jeśli wysokość oprocentowania jest dla inwestora decydującym kryterium wyboru, warto by skierował swoje poszukiwania na rynek obligacji korporacyjnych. Przykładem produktu, dzięki któremu można pomnożyć oszczędności, nie ponosząc przy tym ryzyka, są chociażby obligacje w emisjach prywatnych grupy inwestycyjnej Blue Investment Group. Na uwagę zasługuje duże zabezpieczenie obligacji (wpisy emisji na hipoteki nieruchomości należących do spółki), dzięki któremu inwestorzy mogą spać spokojnie.

Więcej informacji o bezpiecznych inwestycjach finansowych Blue Investment Group można dowiedzieć się, kontaktując się bezpośrednio z emitentem obligacji.

Grupa Tipmedia
Podziel się: