Nowe i własne mieszkanie to poważna inwestycja, ale warta realizacji!

  • 27.08.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Nowe i własne mieszkanie to poważna inwestycja, ale warta realizacji!
Kupno mieszkania w Polsce nie należą do najtańszych. Dodatkowo, jeśli chcemy kupić duże mieszkanie o wysokim standardzie, musimy liczyć się z faktem że ceny będą jeszcze wyższe. Jednak jak wiemy, kupno mieszkania to jedna z najlepszych inwestycji. Jak twierdzi wiele osób, lepiej spłacać kredyt za własne mieszkanie niż płacić za wynajem.

Cena
Z przeprowadzanych analiz dotyczących cen mieszkań w Polsce wynika, że wciąż najwięcej będziemy musieli zapłacić za nowe lokum w Warszawie, Krakowie, Zakopanem, Gdańsku, Wrocławiu czy Poznaniu. Za jeden metr kwadratowy ceny plasują się w granicach od 5-8 tysięcy. Niezmiennie, najwięcej zapłacimy za mieszkanie w Warszawie, a także w jego okolicach, na przykład Konstancin Jeziorno czy Józefów. Tańsze mieszkania, możemy znaleźć w innych polskich miastach, takich jak Bydgoszcz, Łódź, Toruń. Ceny za metr to 3-4 tysiące. Wszystko zależy jaki budżet planujesz przeznaczyć na kupno mieszkania oraz które miasto docelowo planujesz wybrać. Ceny uzależnione są od lokalizacji. Im bliżej centrum, tym zwykle musimy więcej zapłacić.

Postaw na jakość
Nie tylko standard mieszkania, lecz także budynku jest bardzo ważnym aspektem. Zdjęcia w Internecie czy katalogach czasem mogą nie oddawać rzeczywistości, dlatego lepiej obejrzeć obiekt na żywo. Warto zapytać dewelopera czy blok jest dobrej konstrukcji,  czy płyty są trwałe i bezpieczne. Niestety spotkamy się często z mieszkaniami wykończony tanim kosztem. Z tego względu, po krótkim czasie możemy zmagać się z wieloma usterkami lub poważniejszymi kłopotami.

Wybieraj mieszkania o funkcjonalnym rozkładzie, tak, abyś w przyszłości mógł coś zmienić. Szukaj lokali z balkonami, z których będziesz mógł czerpać przyjemność w ciepłą pogodę. Ważnym elementem jest także aspekt wizualny bloku. Najlepsze będą proste i jednocześnie ponadczasowe aranżacje, na przykład jak na jednym z osiedli - Bydgoszcz Czyżkówko. Blok jest estetyczny, nowoczesny, a elewacja doskonale współgra z zielonym otoczeniem.

Otoczenie i sąsiedztwo
Miejsce usytuowania naszego przyszłego mieszkania należy także do bardzo istotnych kwestii. Wszystko zależy także od tego czy kupujemy mieszkanie dla rodziny, ze znajomymi, narzeczonym lub po prostu sami. Jednak jak wynika z przeprowadzonych badań, coraz częściej wolimy mieszkać z dala od miejskiego szumu. Obecnie, deweloperzy w Bydgoszczy proponują nam nowe mieszkania zlokalizowane jednocześnie blisko centrum lub w pobliżu środków komunikacji w otoczeniu zieleni traw i drzew. Pamiętaj także, żeby w pobliżu miejsca zamieszkania znajdowały się sklepy spożywcze, apteki i jeśli będziesz mieszkać z dziećmi – przedszkola lub szkoły. Możemy znaleźć piękne, przestrzenne osiedla w nowoczesnym i ponadczasowym stylu.

Zorientuj się także, czy nowe mieszkanie zlokalizowane w spokojnej okolicy. Pamiętajmy, że nie tylko standard jest istotny. W nowym mieszkaniu powinniśmy czuć się przede wszystkim bezpieczne i swobodnie.

Przemyśl rozsądnie kupno mieszkania. Zastanów się, ile jesteś maksymalnie w stanie przeznaczyć na nie pieniędzy. Nie kieruj się emocjami, tylko zdrowym rozsądkiem. Sprecyzuj dokładnie swoje cele i oczekiwania. Przy dużej i poważnej inwestycji jakim jest kupno mieszkania dobra organizacja i plan to podstawa.

Grupa Tipmedia
Podziel się: