5 powodów, dla których powinieneś zacząć pić zieloną herbatę

  • 22.08.2018, 11:00
  • Grupa Tipmedia
5 powodów, dla których powinieneś zacząć pić zieloną herbatę
Pewnie nie raz i nie dwa słyszałeś, że zielona herbata jest zdrowa. Ale czy wiesz, jaki dokładnie ma wpływ na nasze samopoczucie i kondycję? Poznaj 5 argumentów, które przemawiają za tym, aby sięgnąć po ten zielony napar!

Pobudza skuteczniej niż kawa

Napar z zielonej herbaty zawiera duże dawki teiny - zdrowszego odpowiednika kofeiny. Dlatego też popijanie tego napoju pozwala na pozbycie się uczucia senności, pobudzenie i większe skupienie. Warto wiedzieć, że teina pobudza dużo skuteczniej niż kofeina! Przepędza zmęczenie i znużenie, działając stopniowo i o wiele dłużej, dzięki czemu jest idealnym napojem do całodziennej pracy czy nauki.

Koi nerwy i uspokaja

Zielona herbata pobudza przy pierwszym parzeniu - jednak wykorzystując ten sam susz do kolejnych zaparzeń uzyskamy odwrotny efekt. Napar przygotowany po raz drugi (i każdy kolejny) z tego samego suszu ma właściwości relaksujące i odprężające. Zaleca się jej picie w momencie wzmożonego stresu. Zielona herbata przed medytacją pozwoli Ci na uspokojenie wszelkich nerwów i łatwiejsze wejście w stan transu.

Wspiera w walce ze zbędnymi kilogramami

Częstym powodem problemów z wagą jest zatrzymywanie wody w organizmie. Zielona herbata działa moczopędnie, pozwalając szybciej pozbyć się obrzęków, wody i toksyn. Ponadto w zielonym naparze kryją się polifenole, które ograniczają wchłanianie tłuszczów z pożywienia i wzmagają ich zużycie przez organizm. Warto pić herbatę w czasie odchudzania również z tego względu, że jest źródłem witamin.

Pomaga zachować młodość

Te same polifenole mają właściwości spowalniające procesy starzenia - a dokładniej walczą z wolnymi rodnikami, które do nich się przyczyniają. W rezultacie dzięki zielonej herbacie człowiek jest bardziej odporny na wszelkiego rodzaju infekcje, a skóra dłużej pozostaje sprężysta. 

Odświeża oddech i zapobiega próchnicy

Katechiny zawarte w zielonej herbacie neutralizują bakterie w jamie ustnej, dzięki czemu nie musimy obawiać się nieświeżego oddechu, zapalenia dziąseł czy paradontozy. Ponadto napar ma w sobie fluor, zapobiegający próchnicy i wzmacniający szkliwo.

*****

Więcej informacji o zielonej herbacie (jak i o każdej innej) szukaj na herbata.info.

Grupa Tipmedia
Podziel się: