Co warto wiedzieć na temat opakowań ze styropianu?

  • 20.08.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Co warto wiedzieć na temat opakowań ze styropianu?

Styropian to jeden z najpopularniejszych materiałów, który jest wykorzystywany do różnych celów. Warto też pamiętać o tym, że ze styropianu wykonywane są m.in. opakowania do jedzenia. Należałoby jednak zaznaczyć, że gastronomia to nie jest jedyna branża, która korzysta z tego rozwiązania. Zatem ważne jest to, by dowiedzieć się więcej na temat opakowań styropianowych, które mogą wpłynąć nie tylko na zwiększenie zysków, ale też polepszyć wizerunek firmy.

Jakie są właściwości opakowania ze styropianu?

Przede wszystkim trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że opakowania ze styropianu, które mają kontakt z jedzeniem, muszą być bezpieczne. Dzięki temu bez względu na stopień przetworzenia produktów zachowają one odpowiednią świeżość. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że w porównaniu do tekturowych opakowań, te wykonane ze styropianu, nie przesiąkają zapachem jedzenia. Niezwykle istotne jest również to, że styropian nie przemaka, dzięki czemu możliwe jest wlanie płynu np. napoju lub zupy do takiego pojemnika. Jednak nie są to jedyne właściwości, które sprawiają, że styropian jest tak popularnym materiałem. Trzeba jednak pamiętać o tym, że niezwykle ważny jest wybór właściwego producenta, jak np. knauf-industries.pl. Tylko dzięki temu możemy być pewni, że pojemnik został wykonany z należytą starannością, a także z wykorzystaniem najlepszych materiałów.

Najważniejsze właściwości opakowań ze styropianu

  • Termoizolacja – bez wątpienia styropian to odpowiedni materiał zarówno w przypadku gorących produktów, jak i takich, które wymagają niskiej temperatury. Jedzenie, które jest zamknięte w takim pojemniku, nie traci świeżości oraz stanu skupienia. Właśnie z tego powodu są tak chętnie wybierany przez firmy gastronomiczne, które oferują dowóz posiłków do klientów.
  • Różnorodne kształty – opakowania ze styropianu mają bardzo różne kształty, dzięki temu możliwe jest ich dopasowanie do własnych potrzeb. W ten sposób można nie tylko swobodnie dostarczać jedzenie i napoje, ale też przechowywać takie pojemniki w zamrażarce lub lodówce.
  • Wysoka szczelność – do pojemników styropianowych możemy bez obaw wlać napój lub jakąkolwiek inną ciecz. Ważne jest jednak to, że nie musimy przejmować się tym, że opakowanie przemoknie, a my poparzymy się gorącą kawą. Właśnie dlatego, że ten materiał gwarantuje bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom, to tak chętnie jest wybierany do serwowania napojów na wynos.

Zastosowanie opakowań

Trzeba przyznać, że opakowania styropianowe są chętnie wybierane przez różne branże. Oczywiście jedną z nich jest gastronomia, co jest najczęściej dostrzegalne przez konsumentów. Jednak nie jest to jedyny przykład wykorzystania styropianu. Warto zwrócić uwagę na to, że bardzo chętnie jest wybierany przez branżę farmaceutyczną. Zazwyczaj takie opakowania służą do przechowywania przeróżnych leków oraz preparatów. Niezwykle istotne jest też to, że styropianowe pojemniki można bez problemu zmieścić w przenośnych lodówkach.

Grupa Tipmedia
Podziel się: