Samochody poleasingowe — wszystko, co musisz o nich wiedzieć

  • 13.08.2018, 15:00
  • Materiał Partnera
Samochody poleasingowe — wszystko, co musisz o nich wiedzieć
Od pewnego czasu samochody poleasingowe są uznawane za doskonały sposób na kupienie pojazdu o dobrej jakości i przy okazji krótkim czasie eksploatacji. Za największą zaletę uznaje się jednak fakt, że samochody kupione w ten sposób są znacznie tańsze, a przez to też łatwiej dostępne. Dlatego warto bliżej przyjrzeć się temu rozwiązaniu, aby móc podjąć w pełni świadomą decyzję.

Fenomen samochodów poleasingowych

Za naszą zachodnią granicą kupowanie samochodów poleasingowych jest nadal bardzo popularne. Dotyczy to zarówno samochodów osobowych, jak i dostawczych. Dzięki temu rozwiązaniu mogą zaoszczędzić nie tylko osoby prywatne i kupić wymarzone auto po rozsądnej cenie, ale też korzyści odczują firmy, które nadal się rozwijają. Jakość takich samochodów zazwyczaj jest na tyle dobra, że bez problemu i dodatkowych kosztów, można eksploatować je przez wiele lat.

Gdzie warto kupować samochody poleasingowe?

Istnieje wiele miejsc, w których można zakupić samochody poleasingowe. Jednak koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, aby firma posiadała renomę oraz udostępniała historię dotychczasowych napraw samochodu, oraz jego przebieg. Korzystną ofertę można znaleźć na stronie internetowej autakrajowe.com.pl.

Rodzaje aut poleasingowych

Kiedy kończy się umowa leasingowa, przedsiębiorca ma możliwość wykupienia samochodu lub też zrezygnowania z niego. Dzięki temu na rynek dostaje się wiele dobrej jakości samochodów, które możemy kupić po często naprawdę okazyjnych cenach. Zazwyczaj dzielą się one na trzy rodzaje:

  • samochody po leasingu finansowym — takich aut jest zdecydowanie najwięcej, gdyż są to samochody, z których leasingobiorcy zrezygnowali nie wykupując ich po zakończeniu umowy.
  • samochody pokontraktowe — to auta, które są serwisowane przez firmę wyznaczoną przez leasingodawcę, wszystko dlatego, że z góry wiadomo, iż po zakończeniu umowy nie będą one już na pewno użytkowane przez leasingobiorcę.
  • samochody powindykacyjne — to jeszcze inna grupa samochodów, która może składać się z najmłodszych aut w porównaniu do tych wyżej wymienionych, gdyż zostały one odebrane osobom, które nie dotrzymywały warunków umowy, tj. nie płaciły rat zgodnie z założeniami.
Materiał Partnera
Podziel się: