Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne online?

 • 13.08.2018, 11:00
 • Grupa Tipmedia
Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne online?
Wyniki badania „Plany wakacyjne Polaków” nie pozostawiają wątpliwości -prawie 7,5 mln Polaków wakacje 2018 miało spędzić za granicą. W takim wypadku tym bardziej konieczne staje się zadbanie o bezpieczeństwo swoje i najbliższych nam osób, w czym pomaga dobrze dobrane ubezpieczenie turystyczne.

Tegoroczne badanie preferencji Polaków Mondial Assistance  dotyczących kierunków zagranicznych wyjazdów turystycznych wskazuje, że niezmiennie od lat największą popularnością cieszą się te kraje jak:

 • Hiszpania - kontynentalna oraz wyspy - Majorka i Wyspy Kanaryjskie,
 • Chorwacja,
 • Grecja,
 • Włochy.

Chętnie jeździmy do krajów europejskich, ponieważ nie są odległe, dlatego i podróż trwa krócej, a w Europie wielu Polaków czuje się po prostu bezpieczniej niż w krajach afrykańskich i azjatyckich. Na wyjazdy zagraniczne do Hiszpanii czy Chorwacji i Grecji podstawowe ubezpieczenie turystyczne zapewni nam karta EKUZ.

Czym jest EKUZ i jak się ubiegać o takie ubezpieczenie?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, czyli EKUZ to karta wydawana bezpłatnie w terenowych oddziałach Narodowego Funduszu Zdrowia dla osób ubezpieczonych w Polsce.

Przykładowo, kartę EKUZ Wrocław wyrabia w siedzibie Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ przy ul. Joannitów 6. Mieszkańcy innych miast na Dolnym Śląsku mogą wnioskować o kartę w delegaturach tego oddziału w Legnicy, Jeleniej Górze i w Wałbrzychu.

Można też wypełnić wniosek pobrany ze strony nfz.gov.pl, zeskanować go i wysłać mailem do oddziału wojewódzkiego NFZ bądź pocztą czy faksem do oddziału jednej z delegatur. Karta w przypadku składania wniosku na miejscu, w oddziale NFZ-u, jest wystawiana w dniu złożenia wniosku, o ile jest on wypełniony poprawnie. Wyrobienie karty trwa nie dłużej niż kilkanaście minut w czasie jednorazowej wizyty.

Warto przy tym podkreślić, że karta EKUZ uprawnia właściciela do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej za granicą, choć wyłącznie w krajach Unii Europejskiej i EFTA, i tylko wtedy, gdy pomoc jest niezbędna. Trzeba powiedzieć także, że świadczenia medyczne są realizowane wyłącznie w placówkach publicznych kraju, w którym aktualnie przebywamy. Jeśli jego obywatele płacą całościowo lub częściowo za niektóre świadczenia, posiadacz karty EKUZ również będzie musiał uiścić stosowną opłatę.

Zakres zabezpieczenia swojego zdrowia w ramach karty EKUZ jest „okrojony”. Może się też zdarzyć, że w miejscu, w którym spędzamy urlop, nie ma publicznych placówek służby zdrowia, a jedynie prywatne gabinety. Wtedy przydaje się ubezpieczenie turystyczne wykupione w wybranym towarzystwie ubezpieczeniowym. Gwarantować będzie ono pokrycie kosztów leczenia również w krajach poza UE.

Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać i gdzie je wykupić?

Indywidualna polisa turystyczna nie ma ograniczeń terytorialnych, jak w przypadku karty EKUZ, choć zawsze jej zakres trzeba sprawdzić w OWU (Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia). Przy wyjazdach poza Unię, np. do popularnych wśród polskich turystów kurortów w Turcji czy w Egipcie, takie ubezpieczenie pozwoli na pokrycie ewentualnych kosztów leczenia w tamtejszych placówkach medycznych, bez względu na to, czy będą prywatne, czy publiczne. Można rozszerzyć zakres polisy turystycznej o inne ryzyka, wykupując dodatkowo:

 • ubezpieczenie OC w życiu prywatnym,
 • ubezpieczenie bagażu,
 • ubezpieczenie assistance,
 • ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wyjazdu,
 • ubezpieczenie odwołania lotu i innych elementów imprezy turystycznej itp.

Ofert ubezpieczeń turystycznych w opcji prywatnej i grupowej jest bardzo dużo w działających na polskim rynku towarzystwach ubezpieczeniowych. Można wygodnie wykupić ubezpieczenie turystyczne online w wakacyjnapolisa.pl, bez wychodzenia z domu. W porównywarce wybierzemy polisę, która będzie miała wszystkie oczekiwane przez nas elementy ubezpieczenia i jednocześnie zapewni najniższą cenę.

Na przykład, tygodniowe ubezpieczenie dla turysty w wieku 33 lat, wybierającego się do Egiptu na wypoczynek i zwiedzanie, będzie kosztować najmniej 22,96 zł w towarzystwie Nationale Nederlanden, przy czym sumy gwarancyjne dla kosztów leczenia wyniosą 80 000 zł, na ratownictwo 50 000 zł oraz 1000 zł na koszty leczenia stomatologicznego. W porównywarce można nie tylko wybrać ubezpieczenie, ale i wykupić je w trybie online. Bez wychodzenia z domu, szybko i skutecznie możemy więc wybrać polisę turystyczną i opłacić niezbędną składkę.

Grupa Tipmedia
Podziel się: