Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Ubezpieczenie na wypadek poddania się operacji chirurgicznej

Polisa na życie w podstawowym zakresie chroni na wypadek zgonu na skutek nieszczęśliwego zdarzenia, jakim jest np. kolizja na drodze. Po Twojej śmierci bliscy będą mogli liczyć na wypłatę świadczenia. Jednak ochrona na wypadek zgonu to nie jedyna możliwość. Jeśli chcesz, możesz rozszerzyć zakres ubezpieczenia i zapewnić sobie oraz swojej rodzinie wsparcie również po operacji chirurgicznej. Sprawdź.
  • 18.01.2021 14:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Ubezpieczenie na wypadek poddania się operacji chirurgicznej

Ubezpieczenie na wypadek operacji chirurgicznej jest dostępne tylko w ramach dodatkowej polisy rozszerzającej zakres ochrony. Jednak to, ile otrzymasz po zabiegu, zależy nie tylko od klasy interwencji, ale także od polityki towarzystwa ubezpieczeniowego.

 

Co to jest ubezpieczenie od operacji chirurgicznej?

Zanim zdecydujesz się na zakup polisy od operacji chirurgicznej, dowiedz się, jak definiuje ją wybrane towarzystwo ubezpieczeniowe. W przykładowym dokumencie OWU interwencja chirurgiczna jest określana jako operacja przeprowadzona przez lekarza medycyny w placówce medycznej znajdującej się na terytorium Polski w znieczuleniu ogólnym, przewodowym lub miejscowym – wskazuje ekspert Rankomat.pl.

Ubezpieczenie na wypadek interwencji chirurgicznej ochroni Cię przed finansowymi konsekwencjami zabiegu i zapewni wsparcie, które pozwoli pokryć koszty leczenia i rehabilitacji. Dzięki temu nie będziesz musiał martwić się o pieniądze, kiedy będziesz niezdolny do pracy. Umowa może trwać od roku do 5 lat i jest dostępna wyłącznie dla osób w wieku od 18 do maksymalnie 69 lat.

Jeśli szukasz więcej informacji na temat tego typu polisy, sprawdź artykuł: na stronie https://rankomat.pl/zycie/ubezpieczenie-na-wypadek-poddania-sie-operacji.

 

Co obejmuje polisa na wypadek poddania się operacji chirurgicznej?

Nie każda operacja chirurgiczna jest objęta ubezpieczeniem. Towarzystwa stosują wyłączenia odpowiedzialności i zachowują prawo odmowy wypłacenia świadczenia, jeśli interwencja chirurgiczna:

  • została podjęta bez wskazań medycznych,
  • dotyczyła przeszczepu narządów lub organów,
  • była związana z wymianą wszczepionego na stałe urządzenia,
  • obejmowała działania z zakresu chirurgii estetycznej, kosmetycznej lub stomatologicznej – wyjątek stanowi usunięcie następstw nieszczęśliwego wypadku.

Ubezpieczyciel wywiąże się ze swojego obowiązku, jeśli operacja była związana z układem nerwowym, endokrynologicznym i oddechowym, przewodem pokarmowym, sercem, jamą ustną, uchem lub okiem.

 

Gdzie znaleźć korzystne ubezpieczenie od operacji chirurgicznej?

Polisa na wypadek poddania się operacji chirurgicznej jest dostępna jako dodatek do indywidualnej umowy. Ochrona grupowa zawarta np. w pracy lub szkole również może obejmować interwencję chirurgiczną, jednak często wiąże się z niskimi sumami ubezpieczenia oraz wieloma ograniczeniami.

Jeśli jesteś zainteresowany ubezpieczeniem obejmującym zabiegi medyczne, które oferuje godną rekompensatę, sprawdź ranking ubezpieczeń życiowych online. Aby poznać oferty ubezpieczycieli, uzupełnij formularz dostępny na stronie.

Dzięki współpracy z wieloma towarzystwami serwis może przedstawić Ci wszystkie dostępne polisy na życie wraz z ich OWU oraz cenami. Aby dokończyć proces wnioskowania o ubezpieczenie, umów się na rozmowę z konsultantem, który dopasuje ofertę do Twoich potrzeb i przekaże dane do wybranych firm.

 

Zakup ochrony na wypadek operacji chirurgicznej to dobry krok dla ochrony przyszłości swojej i swoich bliskich. Nie zwlekaj – znajdź idealne ubezpieczenie już dziś.

--- Artykuł sponsorowany ---